Кравчук розповів про компроміси / фото УНІАН

Перший президент України, керівник української делегації у ТКГ в Мінську Леонід Кравчук розповів, які можуть бути компроміси для врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це він сказав в інтерв'ю "Суспільному".

За словами Кравчука, мова йде про систему управління та економічну політику щодо окупованих територій.

Читайте також"Номінальна посада": учасник ТКГ прокоментував залучення Кравчука до мінських перемовин

"Ну, скажімо, особливий статус Донбасу. Я це не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не "особливий статус", а "особливу систему управління" в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Значить, уже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, аби вирішити питання. Наступне. Я колись був президентом, я підписав тоді закон про вільну економічну зону в цих районах. Це міг би бути один із кроків, для того, щоб люди почали діяти, і розв'язувати складні питання, залучивши туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти та жити нормально", - сказав він.

Кравчук уточнив, що ці компроміси не торкаються українського суверенітету.

"А щодо питання особливого статусу, то це вже якась окрема держава буде, з якимись особливими політичними повноваженнями. Можемо договоритися, що вони можуть мати свою поліцію, свої внутрішні силові структури, може дійти вже до війська, до прикордонників. Тоді це вже не буде територія в складі України", - пояснив він.

Читайте такожКравчук допускає кадрові зміни в українській делегації ТКГ

Що стосується виборів в ОРДЛО, то вони, за словами Кравчука можуть пройти після відновлення контролю України над кордоном та повернення української влади.

"Росія на це не погоджується, але ми маємо виписати що таке "особливий статус управління регіонами". Як я це бачу: треба, щоб вони мали не менше прав і свобод, ніж мають інші регіони України. Тому що повернути їх в такому стані, як було раніше - це вже не так просто. Тому треба запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України і законів України. Йдеться тільки про систему місцевого самоуправління", - зазначив він.

Як повідомляв раніше УНІАН, президент України Володимир Зеленський офіційно призначив Леоніда Кравчука головою української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) на переговорах по Донбасу.