Зеленський зробив заяву щодо постачання зброї Росії / фото president.gov.ua

Іран відкрито постачає зброю в Російську Федерацію. Як передає кореспондент УНІАН, про це президент України Володимир Зеленський заявив у Брюсселі на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо.

Глава держави наголосив, що сьогодні Росія у війні проти України не сама.

"Йде вже відкрите постачання зброї від Ірану. Не тільки дронів, але й ракет. Іде постачання артилерійських снарядів і ракет від Північної Кореї. І є деякі речі, які ми бачимо від наших розвідок, але публічно сьогодні про них не говоримо, поки не буде фактів на 100% щодо постачання від тієї чи іншої держави російському злу", - підкреслив Зеленський.

Відео дня

При цьому, він сказав, що Україна хоче, аби війна завершилася справедливо - обов'язковою перемогою над Росією.

"Передовсім, якщо ми хочемо справедливості, а Україна як демократична держава вимагає цього від демократичного світу, то обов'язково Україна повинна перемогти. Але я хочу без гучних заяв: складно перемагати тільки зброєю. Україна дуже хоче, аби війна закінчилася якомога швидше, але справедливо - справедливим миром. А зброя потрібна для того, аби нас не зруйнували вщент, для того, щоби нас не окупували", - наголосив Зеленський.

За його словами, Росія цього хоче від початку повномаштабної агресії: "Нам треба відбиватися від цього зла".

Президент додав, що Україна вдячна за рішення Бельгії надати Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року, і хоче, аби такі рішення ухвалювали й інші країни. Водночас, як сказав президент, паралельно треба йти дипломатичним шляхом.

Нагадаємо, ймовірно, Іран вперше поставив Росії новітні авіабомби Qaem-5 ("Каїм-5") для ударів по Україні, повідомив експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке.

На думку аналітика, це вказує на "новий рівень" військової співпраці Тегерана і Кремля. В самому Ірані ці бомби взяли на озброєння лише п'ять років тому.

Вас також можуть зацікавити новини: