Вчені розклали молекули золота в один шар / колаж УНІАН, фото REUTERS, nature.com

Науковцям вдалося створити "голден" – неймовірно тонкий матеріал із молекул золота. Йому знайдеться чимало варіантів застосування, кажуть автори дослідження, опублікованого в журналі Nature Synthesis.

Новий матеріал "голден" створено за тим самим принципом, що і "графен", який складається за молекул графіту. Графен напрочуд міцний і набагато краще проводить тепло та електрику, ніж мідь, а тому затребуваний у сучасному технологічному світі.

"Голден" представляє собою матеріал, який складається з молекул золота, покладених лише в один шар. Як і у випадку з графеном, така будова надає золоту нових властивостей, кажуть дослідники.

Відео дня

Зокрема новий матеріал може бути корисним в очищенні води та в комунікаційних технологіях. Крім того, графен може замінити звичайне золото у сучасній електроніці, зменшивши витрати золота на ці потреби.

Дослідники припускають, що "голден", як особлива форма золота, може бути лише одним із ряду подібних матеріалів. Зараз триває подальша робота, щоб зрозуміти, чи можна використати ті самі методи для модифікації інших металів.

Інші наукові відкриття останнього часу

Як писав УНІАН, учені спростували існування "другої половинки" у кожної людини. Нове дослідження показало, що "споріднені душі" – це результат наполегливої праці обох партнерів, а не божественний дар.

Також ми розповідали, що вчені склали 3D-мапу Всесвіту і випадково "зламали" базову фізику. Складена мапа наочно продемонструвала, що загальноприйнята космологічна модель є помилковою та навіть наше розуміння базової фізики, ймовірно, є некоректним.

Вас також можуть зацікавити новини: