Росія готується до нового вторгнення / фото facebook.com_GeneralStaff.ua

Раніше в українській розвідці заявили, що новий наступ росіян ймовірний з трьох напрямків - Донецького, Луганського та Запорізького. Військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі 1+1 розповів, що окупантам буде непросто всюди. 

"На Луганському напрямку дуже гаряче, там постійно йдуть бойові дії. Але ворогові ніде не просто... Українські сили тримаються, а ворог підтягує сили. Можна сказати, що певною мірою цей "повзучий наступ" вже триває", - каже він.

За словами експерта, новий наступ дійсно може бути й до 24.02.2023 - річниці повномасштабного вторгнення до України, а може бути й раніше. Ймовірні й додаткові напрямки для атаки, каже він. Може додатися Харківщина, Куп'янщина, ймовірний рух на Лиманський напрямок.

Відео дня

"На Запорізькому напрямку теж не буде просто. Російські війська провели там фактично розвідку боєм попередні 2 тижні, але відступили. Вони промацували ділянки, де може бути слабкіша наша оборона, щоб спробувати її проривати. Це була підготовка до наступу", - вважає Мусієнко.

Новий наступ Росії: коли він може статися

Видання Financial Times 5 лютого повідомило, що українській владі передали інформацію про новий наступ Росії, який може відбутися протягом 10 днів. При цьому ймовірним напрямком атаки аналітики називають західну частину Луганської області в районі Кремінної та Лиману.

У Міноборони України заявляли, що РФ може приурочити свій новий наступ до 24 лютого. Вони можуть наступати на двох напрямках - на Донбасі або на півдні.

У січні Генштаб повідомляв, що незабаром Росія спробує вийти на адмінкордон Донецької області та захопити лівобережну частину Запорізької області.

7 лютого 2023-го Інститут вивчення війни зазначив, що російські окупанти поспішають почати новий масштабний наступ. Вони хочуть встигнути до надходження важкої західної техніки до України.

Вас також можуть зацікавити новини: