Юрій Федоренко розповів, як вплинув на хід війни дозвіл бити по РФ західною зброєю / фото facebook.com/fedorenkoyurii

У дозволі західних країн на застосування наданої ними зброї для ударів по території РФ є дві надзвичайно важливі складові. Про це сказав командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" Окремої штурмової бригади 92-ї імені Івана Сірка Юрій Федоренко. 

"Перша – кількість обстрілів міста Харків знизилась у рази після видачі цих дозволів. А це значить, що інфраструктура і основне – цивільне населення менше знаходиться під вогневим впливом ворога, менше загиблих, менше поранених. Тобто цими кроками світ дав можливості дещо локалізувати терор, зменшити його конкретно по місту Харків", – розповів він в інтервʼю "Еспресо". 

Крім того, за словами Федоренка, ворог більше не почувається в безпеці за лінією державного кордону, як це було раніше.

Відео дня

"Якщо противник розуміє, що в нього прилетить, він вимушений маневрувати, відтягувати свої сили й засоби в безпечні місця. Логістичне плече автоматично зростає в рази, а чим довше логістичне плече накопичення проходження лінії державного кордону, тим більше в нас спроможності й можливості своєчасно його виявити і завдати об'єднання вогневих впливів – артилерія, високоточна зброя і, звісно, засоби БПЛА, які стали невід'ємною складовою сучасної війни. Тому наші партнери наданням цього дозволу кажуть наступне: ми за те, щоби зберегти життя, здоров'я українців, ми за те, щоб покласти край світовому терору", – продовіжив він. 

Військовий додав, що дуже важливо, щоб Захід дав дозвіл на використання високоточної зброї по всій території Російської Федерації – тільки по військових об'єктах, а також "тих підприємствах, які переробляють нафтопродукти і наповнюють нафтодоларом Російську Федерацію".

"За рахунок цих нафтодоларів фінансується військово-промисловий комплекс, угруповання військ, яке веде бойові дії проти України. Тому ці категорії цілей треба знищувати системно, боротися з причиною, бо на території України ми вже боремося з наслідком. Зможемо боротися з причиною – динаміка бойових дій суттєво зміниться", – пояснив військовий. 

Командир також зазначив, що коли Сили оборони отримають західні літаки, то Україна зможе припинити повітряний терор окупантів, більш ретельно захистити українські міста та "приземляти" ворожу авіацію, яка атакує Україну керованими авіабомбами. 

"На жаль, у противника їх є у великій кількості. Зможемо збивати авіацію – інтенсивні застосування знизяться в рази, а значить, руйнування української інфраструктури й української території і можливості впливати на Сили оборони. Де противник втрачає спроможності – ми їх набуваємо", – констатував Юрій Федоренко.

Війна в Україні: важливі новини

У Військово-морських силах Збройних сил України розкрили наслідки удару по російському складу БПЛА та супутній інфраструктурі у Єйську 21 червня. Зазначається, що було уражено об'єкти військового полігону 726-го навчального центру ППО (в/ч 33859, Єйськ) у Краснодарському краї. Ворог втратив, зокрема, 20 одиниць "Shahed-136"/"Герань-2" та 50 "Ланцетів".

Тим часом президент Володимир Зеленський ухвалив рішення зняти з посади  командувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Юрія Содоля. На його місце призначили бригадного генерала Андрія Гнатова. Він, зокрема, був керівником оборони Бахмута в 2023 році. 

Вас також можуть зацікавити новини: