Росіяни розмістили в Криму новітні системи С-500 / фото Міноборони РФ

Очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов повідомив, що росіяни розмістили в окупованому Криму системи С-500. Це є свідченням того, що українська стратегія ведення війни приносить свої результати, каже виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло. 

"На першому етапі її реалізації в нас є завдання – знищення системи протиповітряної оборони [противника]. Як ми знаємо, старіші системи С-300, С-400 так само тероризують наші мирні міста. Це свідчить про те, що росіяни тепер мають дірки у своїй протиповітряній обороні, і вони змушені закривати", – пояснив він в ефірі телеканалу "Київ24". 

Експерт наголосив, що в Головного управління розвідки є детальні плани щодо знищення всіх систем ППО противника, зокрема й С-500.

Відео дня

"Цей комплекс може становити проблему, якщо всі заявлені росіянами характеристики відповідають дійсності. Він може діяти в радіусі 600 км, збивати гіперзвукові цілі, які летять зі швидкістю до 7 км/с. Заявлено, що вони будуть збивати і ATACMS, і всю західну зброю, яка надходить до України. Ефективна ця зброя чи ні – ми побачимо найближчим часом. Але ми маємо розуміти, що росіяни серйозно хвилюються за свої логістичні маршрути", – резюмував він. 

Як Україна знищує російську ППО в окупованому Криму

Українські ракети ATACMS "косять" російські С-400 в окупованому Криму. Як пише Forbes, під час таких атак могли бути знищені частини чотирьох або п'яти батарей С-400. 

Примітно, що С-400 були розроблені як протиракети, але, очевидно, вони не працюють. І чим більше таких систем росіяни розмістять на окупованих територіях в Україні, тим більше С-400 вони, найімовірніше, втратять.

Вас також можуть зацікавити новини: