этот материал доступен на русском

У Боснії і Герцеговині проходять загальні вибори

14:12, 07 жовтня 2018
Світ
372 0
Ілюстрація REUTERS

У Боснії і Герцеговині сьогодні проходять загальні вибори, на яких громадяни мають обрати членів президії та парламентської асамблеї країни, а також кандидатів у численні державні інститути.

Читайте такожСьогодні Бразилія обирає президента, парламент та губернаторів

Як повідомляє Deutsche Welle, зокрема, мають бути обрані три голови президії - по одному представнику від хорватів, боснійців і сербів. На виборах в парламентській асамблеї громадяни оберуть 42 парламентаріїв в палату представників, а також членів палати народу, яка складається з 15 осіб.

На посаду представника в президії цьогоріч претендують 15 кандидатів. Президент Республіки Сербської, що входить до складу Боснії і Герцеговини Мілорад Додік балотується від Союзу незалежних соціал-демократів на посаду члена президії від сербів. Його конкурентом є діючий представник сербів у президії Боснії і Герцеговини, представник партії "Союз за зміни" Младен Іванич.

Згідно з соціологічними дослідженнями, серед боснійців найбільші шанси на перемогу мають Фахрудін Радончич ("Союз за краще майбутнє") і Шефік Джаферович (Партія демократичних дій). Серед хорватів популярні Драган Чович ("Хорватська демократична співдружність Біг") і Діана Зеленіка ("Хорватська демократична співдружність 1990").

У виборах на різні рівні парламенту беруть участь 69 політичних партій, 36 коаліцій і 34 незалежних кандидата. Громадяни будуть обирати з 7,5 тисячі претендентів на понад 500 державних посад. Вибори в країні проводяться раз на чотири роки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter