Зелений чай відомий своєю користю / фото ua.depositphotos.com

Існує стереотип, що зелений чай допомагає зі схудненням, зокрема, через вплив на метаболізм.

The Sun вирішило розібратись, правдива ця інформація чи просто міф. Зелений чай містить кофеїн і тип антиоксиданту під назвою катехін. Як показали дослідження 2010 року, обидва вони можуть допомогти прискорити ваш метаболізм.

Дослідження, опубліковане в 2012 році, показало, що чоловіки, які приймали екстракт зеленого чаю перед тренуваннями, спалювали на 17% більше жиру, ніж чоловіки, які не приймали добавку, що свідчить про те, що зелений чай може посилити ефект спалювання жиру від фізичних вправ.

Відео дня

Але дослідження користі не проводилися протягом тривалого періоду часу, і зазвичай результати базувались на екстрактах зеленого чаю, а не на самому напої. Тому видання опитало двох експертів з питань харчування. Дуейн Меллор, дієтолог і керівник відділу науково-обґрунтованої медицини та харчування в Університеті Астона, і Гюнтер Кунле, професор дієтології та харчових продуктів Університету Редінга, обговорили дослідження напою та інші переваги для здоров’я, які він може принести.

"Хоча є повідомлення про те, що зелений чай допомагає схуднути, багато досліджень дуже обмежені, і тому немає підтверджених тверджень, які б стверджували, що зелений чай допомагає людям схуднути", - зауважив Меллор і додав, що при експериментах на мишах була все ж помічена позитивна динаміка.

Його слова підтвердив професор Кунле. Однак поставив під сумнів, чи настільки однозначна користь зеленого чаю, як деякі стверджують. 

"Зелений чай часто рекламують для схуднення, але, судячи з даних, які я бачив і знаю, їх, ймовірно, мало, і тому важко сказати, чи це дійсно має сенс. Тому я не впевнений, що це справді корисно для схуднення", — заявив експерт.

Меллор сказав, що зелений чай, ймовірно, містить корисні рослинні сполуки з антиоксидантними властивостями, які називаються поліфенолами. Згадуються епікатехіни та амінокислота, яка не міститься в білку під назвою l-теанін. Деякі дослідження показують, що л-теанін може допомогти людям розслабитися.

Що стосується професора Кунле, то він сказав, що зелений чай може бути пов’язаний із покращенням пам’яті та здоров’ям серця.

"Зелений чай дійсно містить групу сполук — флаванолів — які можуть знизити ризик серцево-судинних захворювань, тому ймовірна користь для здоров’я", — припускає науковець.

Попередні дослідження також показали, що люди з низьким споживанням флаванолів піддаються більшому ризику серцевих захворювань.

Але і він, і доктор Меллор попередили, що екстракт зеленого чаю може бути небезпечним, якщо його вживати занадто багато, оскільки він може спричинити пошкодження печінки. Європейське агентство з безпеки харчових продуктів рекомендує споживати не більше 800 мг/день зеленого чаю – "що складно з чаєм як напоєм, але легко з екстрактом".

Професор Кунле сказав, що потрібно буде споживати близько двох-трьох чашок зеленого чаю на день, щоб отримати переваги флавонолів.

Користь зеленого чаю 

Раніше вчені розповіли, чи можна пити зелений чай після вечері.

Жінка пила зелений чай замість кави протягом 30 днів і відчула 3 великі зміни. Ранки стали спокійними й менш напруженими, напій допоміг краще мислити й відчувати себе зосередженішою на щоденних завданнях, і шлунок заспокоївся.

Вас також можуть зацікавити новини: