Хоча і матча, і зелений чай виробляють з однієї й тієї ж рослини, їхнє приготування та спосіб їхнього вживання різні / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Коли справа доходить до того, що ми п'ємо весь день, ми знаємо, що краще не запивати калорії і що вода - наш друг. Однак іноді нам хочеться чогось більшого, ніж просто H2O.

На щастя, існує безліч ароматних напоїв, які також приносять користь для здоров'я, наприклад, зелений чай і лате матча.

Видання First for women з'ясувало, що краще матча чи зелений чай.

Відео дня

"На перший погляд вони можуть здатися ідентичними близнюками, обидва походять від рослин Camellia sinensis", - зазначає Нахід Алі, доктор медичних наук. "Але щойно ви заглянете під капот, ви виявите деякі ключові відмінності, які можуть вплинути на все: від смакового профілю до конкретних переваг для здоров'я."

Матча проти зеленого чаю

Хоча і матча, і зелений чай виробляються з однієї і тієї ж рослини, їхнє приготування і спосіб їхнього вживання різні.

"Листя зеленого чаю збирають, а потім ферментують, під час чого листя змінюють колір і стають темнішими", - пояснює Лєна Бакович, RDN, CNSC, зареєстрований дієтолог Top Nutrition Coaching.

Як і у випадку з чорним чаєм або трав'яним чаєм, листя замочують, а потім викидають перед вживанням чаю.

"Смак зеленого чаю доволі м'який, проте він може стати гірким, якщо його заварювати надто довго", - каже Бакович.

За її словами, зелений чай зазвичай дешевший за матча.

"Матча, з іншого боку, є дрібно подрібненим порошком зеленого чаю, який проходить досить захопливий виробничий процес", - ділиться доктор Алі. "За кілька тижнів до збору врожаю рослини фактично затінені від сонячного світла, що збільшує вміст у них хлорофілу та амінокислот. Після збору багате поживними речовинами листя швидко подрібнюють у яскравий смарагдовий порошок, який ми всі знаємо й любимо, спінюючи його в лате".

Чи є кофеїн у зеленому чаї

Так, у зеленому чаї є кофеїн. Але вміст кофеїну - ще один фактор, який відрізняє матча і зелений чай.

"Однією з ключових відмінностей між матча і зеленим чаєм є відповідний вміст кофеїну в цих двох напоях", - підтверджує Бакович.

Залежно від якості порошку матча і кількості, яку ви додаєте в лате (зазвичай це 1-2 чайні ложки), він може містити від 40 до 180 мг кофеїну на чашку. Зелений чай, як правило, містить менше кофеїну. Він міститиме близько 30 мг кофеїну на 8 унцій.

Через антиоксиданти й амінокислоти, що містяться в матчі, особливо заспокійливого L-теаніну, приплив енергії, який дає матча, зазвичай триваліший і стійкіший, ніж заряд, який ви отримуєте від кави.

Користь матча проти зеленого чаю для здоров'я

Матча і зелений чай містять одні й ті ж корисні поживні речовини, хоча і в різних концентраціях.

  • антиоксиданти запобігають окислювальному стресу;
  • EGCG або Галлат епігаллокатехіну захищає серце;
  • L-теанін покращує концентрацію уваги.

Раніше УНІАН писав, що чи можна пити зелений чай після вечері.

Вас також можуть зацікавити новини: