Біг вгору допоможе швидко накачати м'язи / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Жінка регулярно бігала на біговій доріжці та по рівнинній дорозі, але одного разу вирішила влаштувати двотижневий челендж бігу вгору. Це допомогло їй покращити кардіо фітнес та підкачати сідничні м'язи, повідомляє Tom's Guide

Для того, аби бігти вгору необов'язково шукати пагорби та займатися там. Для свого досвіду жінка використала бігову доріжку для спринтів на нахилі, де можна обирати швидкість та кут самого нахилу. 

"Спринт вгору не тільки допомагає змінити речі в моєму розпорядку бігу, щоб мої звичайні пробіжки не починали мені набридати, але й додав інтенсивності у мої тренування. Попри те, що у мене насправді були сльози на очах після кожного спринту", - поділилась жінка.

Відео дня

Крім того, дослідження у журналі PLoS One вказують, що такі інтервальні тренування загалом є чудовим способом покращити аеробні можливості, а отже, і кардіо фітнес, тому вони також корисні для серця та легенів. 

"І щоб все було не так одноманітно та різко, в деякі дні я підіймалася на крутіші пагорби, що означало, що моя швидкість була нижчою, а в інші дні я підіймалась якомога швидше, але вже на пологіший пагорб. Як правило, я робила від 8 до 14 повторень з 30-60-секундним відпочинком між ними", - каже спортсменка.

Вона додала, що вражена результатом цього двотижневого челенджу, адже за 14 днів вона прокачала сідничні м'язи, замінивши присідання та випади.

"Через нахил вашим сідничним м’язам доведеться більше працювати, щоб підняти вас угору. Відповідно, це призведе до більшого опору та, своєю чергою, наростить більше м’язів", - прокоментував челендж дівчини майстер-тренер HYROX Джейк Дірден. 

Також, він додав, що окрім сідничних м'язів навантаження також отримують підколінні сухожилля та литки, оскільки вони допомагають відштовхнутися від землі, що призводить до збільшення сили та потужності, зміцнення нижньої частини тіла. Біг вгору набагато ефективніше прокачує м'язи, ніж спринт на рівній площині. 

Дівчина наголосила, якщо ви хочете досягти такого результату, то краще обрати саме цей спосіб і витрачати на тренування щоденно всього 20 хвилин.

"Попри те, що я бігаю рівною дорогою, я страждаю від постійного болю в м’язах і суглобах. Але під час цих спринтів вгору я помітила, що мої коліна та підколінні сухожилля почуваються досить добре. Тренування на пагорбах дають змогу мінімізувати ризик травм, оскільки нахил пагорба спричиняє коротший крок, що зменшує силу, що діє на ваше тіло", - пояснила спортсменка. 

Але, для того, щоб бігти вгору, потрібно дотримуватися правильної постави, дивитись перед собою, трохи нахилитись вперед та активно працювати руками. 

"Також підіймайте коліна вище, ніж на рівній землі, і добре відштовхніться. Це збільшить потужність і призведе до сильнішого й ефективнішого кроку", - додав тренер Дірден. 

Як раніше писав УНІАН, тренер дав 10 дієвих порад, як проходити по 10 000 кроків на день легко і просто. Необхідно ставити реалістичні цілі, змінювати маршрути і пити більше води.

 Вас також можуть зацікавити новини: