Попередній мораторій на вирубку лісів у Карпатах припинив діяти у 2011 році / Фото: facebook.com/vasul.andriyv

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (№ 249-ІХ), ухвалений Верховною Радою 30 жовтня.

Як повідомляє прес-служба президента, закон удосконалює систему охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування.

Читайте такожНа Житомирщині двоє бізнесменів незаконно експортували ліс в ЄС

Згідно з пояснювальною запискою, у 2000 році був ухвалений закон, який вводив мораторій на 10 років на проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових деревостанах на стрімких схилах в Карпатському регіоні.

У 2011 році цей мораторій припинив діяти, і, відповідно, знову з’явилася можливість проводити суцільні рубки ялицево-букових лісів на стрімких гірських схилах.

«Підписаний президентом закон передбачає встановлення заборони проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках та продовження дії заборони на проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону», - йдеться в повідомлнні.

Також вказується, що реалізація норм закону сприятиме збереженню лісів, попередженню суцільного вирубування ялицево-букових лісів Карпатського регіону, а також захисту Карпатського регіону від стихійних лих та природних катаклізмів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram