
Спатифіллум в народі називають "жіноче щастя". Вважається, що ця квітуча рослина привертає в дім гармонію і робить жінку щасливою. Але, як і будь-яке щастя, ця квітка буває примхливою та іноді не хоче цвісти. У чому може бути причина і як змусити цвісти спатифіллум - читайте в матеріалі УНІАН.
- Чому не цвіте спатифіллум - причини
- Як змусити цвісти спатифіллум - догляд за жіночим щастям
- Спатифиллум не цвіте - секрет від досвідчених квітникарів
Раніше ми розповідали, чим полити квіти для пишного цвітіння.
Спатифіллум - одна з найбільш улюблених кімнатних квіток. Свою народну назву - "жіноче щастя" - вона отримала завдяки легенді. Напередодні свого весілля велика богиня Астарта вклала в цю квітку свою радість і жіноче щастя. А потім подарувала її земній дівчині. З тих пір і вважають, що коли цвіте спатифіллум, він приносить жінці щастя.
Чому не цвіте спатифіллум - причини
Спатифіллум - тропічна рослина, яка зазвичай рясно цвіте з початку весни до середини осені. Вона досить витривала, але любить певні умови. Комфортна температура для неї - +22-23°З, якщо буде нижче +18°З - квітці не сподобається. Крім цього, спатифіллум не виносить протягів.
Зазвичай існує кілька різних причин, чому спатифіллум не цвіте:
- не підходить освітлення;
- неправильний полив;
- низька вологість повітря;
- неправильна пересадка;
- грунт не підходить;
- помилки в добриві.
Як змусити цвісти спатифіллум - догляд за жіночим щастям
1. Освітлення
Спатифіллум не терпить прямих сонячних променів - її потрібно ставити в тінь. Утримайтеся виставляти горщик на південне підвіконня, на північне теж не варто - може не вистачати освітлення. Найоптимальніший варіант - східна сторона.
2. Полив
Спатифіллуму потрібен достатній полив - вода повинна бути кімнатної температури і краще, якщо вона буде відстояна не менше 12 годин. Влітку, коли рослина цвіте, її поливають рясно, взимку води потрібно менше. Поливати спатифіллум потрібно, коли підсохне верхній шар грунту - стежте за тим, щоб не затопити рослину.
3. Вологість
Рослина родом з вологого клімату, тому любить обприскування - двічі на тиждень. Можна протирати листочки вологою ганчірочкою. Або ж створити квітці мікроклімат: покласти в піднос гальку, налити води, а зверху поставити горщик.
4. Пересадка
Квітка розростається дуже активно, тому коли коріння починають переповнювати горщик, то її потрібно пересадити. Як пересадити спатифіллум? Тут є важливий момент: горщик слід брати розміром трохи більше коріння. Це особливість спатифіллума - вона буде цвісти тільки після того, як коріння заповнять новий простір.
5. Ґрунт
Спатифіллум любить грунт зі злегка кислою реакцією і хороший дренаж. Грунт потрібен пухкий та повітропроникний. Найкраще підійде така пропорція: 2 частини перегною, 1 частина торфу і 2 частини грунту з-під хвойних. Можна сюди ж додати жменю деревного вугілля - для знезараження коренів.
6. Добриво
Причиною того, чому не цвіте спатифиллум, іноді може бути нестача поживних речовин. Удобрювати квітку можна цілий рік: в теплу пору року - щотижня, при настанні холодів - раз на місяць. Для цього підходять добрива з азотом і калієм.
Наприклад, можна використовувати монокалій фосфат: на літр води візьміть 1 грам монокалія фосфату, ретельно перемішайте рідину і полийте рослину по вологому грунту. Підживлення можна повторити через два тижні.
Можна використовувати комплексні підгодівлі з магазину. Тут також важливо знати міру і не перегодувати рослину, інакше коріння почне гнити.
І ще порада: рослину слід періодично оглядати, щоб не пропустити нападу шкідників - його можуть атакувати колонії попелиць, павутинного кліща і щитівок.
Спатифиллум не цвіте - секрет від досвідчених квітникарів
Є ще один секрет, як змусити цвісти спатифіллум: потрібно прибрати старе листя з квітки, зрізавши його під корінь. Тоді нові сильні пагони розвинуться швидше і дадуть бутони. А під час цвітіння потрібно зрізати відцвілі, щоб нові скоріше розкрилися.