Великдень 2025 дата Україна / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Світлий Великдень присвячений чудесному воскресінню Ісуса після страти на хресті. Це свято вважається найважливішим і найрадіснішим у церковному календарі. Християни всіх конфесій на честь свята збираються з рідними.

У 2025 році на світ чекає рідкісна подія. Уперше з 2017 року католики і православні відзначать свято в один день. Загалом це явище не таке рідкісне, проте в нинішньому десятилітті такого ще не траплялося. Дізнайтеся, якою буде дата Великодня цього року і як заведено відзначати свято в Україні.

Якого числа Великдень у 2025 році

Дата Великодня щороку змінюється, оскільки обчислюється за місячним календарем. Але є загальне правило - свято завжди настає в неділю. Цього року християни всіх конфесій відзначать Великдень однаково, що трапляється не так часто.

Відео дня

Православний і католицький Великдень 2025 року настане 20 квітня. Востаннє християни відзначали торжество разом 16 квітня 2017 року.

У наступних роках головне християнське свято відзначатиметься в такі дні:

  • у 2026 році - 5 квітня у католиків, 12 квітня у православних;
  • у 2027 році - 28 березня у католиків, 5 травня у православних;
  • у 2028 році - 16 квітня у всіх вірян.

Таким чином, Великдень 2025 в українців настане одночасно з іншими християнськими країнами.

Перед Великоднем протягом 48 днів віряни тримають Великий піст, щоб очистити тіло перед світлим святом.

Коли Великдень у 2025 році / фото ua.depositphotos.com

Як визначається дата Великодня

Суперечки між православними і католиками щодо того, як правильно обчислювати дату Великодня, тривають з 1054 року. Віряни досі не дійшли єдиної думки. Загальний принцип однаковий: Великдень настає в першу неділю після першого повного місяця, який настає після дня весняного рівнодення (21 березня).

Однак православна церква, на відміну від католицької, досі використовує старий юліанський календар для обчислення дати свята. У ньому весняне рівнодення настає не 21 березня, а 3 квітня. Ось чому православний Великдень відзначається не раніше, ніж 4 квітня, а католицький може настати навіть у березні.

Можливо, у майбутньому православні, католики і протестанти зможуть дійти згоди і почнуть відзначати Воскресіння Христове однаково.

Як відзначити Великдень 2025

В Україні на великодні свята прийнято готувати паски - здобні дріжджові та сирні. Також до Великодня варять яйця, а шкаралупу фарбують або прикрашають різними візерунками. До свята готують м'ясні страви, ковбаси, салати. Продукти складають у кошик і несуть до церкви для освячення.

Для православних вірян є кілька прикмет про те, що не можна робити на Великдень. Заборонено у світле свято сваритися з близькими, переїдати і зловживати спиртним, проявляти байдужість до чужих проблем, а також поминати померлих. Важливо провести цей день із гарним настроєм і вдячністю Богу.

Вас також можуть зацікавити новини: