
Навесні у власників саду настає дуже відповідальний період, від якого залежить майбутній урожай. На деревах з'являються молоді плоди, і саме від догляду залежить, наскільки великими вони виростуть. У цей період вносити добрива особливо важливо.
Ми поділилися порадами про те, чим підживити плодові дерева навесні для великого врожаю. А також дізналися кілька секретів, без яких внесення живлення буде марним.
Які добрива вносять навесні під плодові дерева з органіки
Молоді плоди потребують азоту для нарощування маси. Тому в травні в саду застосовують багаті азотом речовини - перегній і компост. Для дерев віком до 3 років використовують 1-2 відра добрива, для більш старших рослин - не менше 4 відер. Можна влити під корінь розчин пташиного посліду, змішаний з водою у співвідношенні 1:10.
Якщо йдеться про ягідні культури, то варіанти, чим удобрювати навесні плодові дерева, відрізняються. Вишні та черешні в травні потрібен кальцій. Тому готуємо суміш із 10 л води, 1 кг попелу, 500 мл оцту і 10 г борної кислоти (останню потрібно спочатку розчинити в гарячій воді). Розчин вливають у вологий ґрунт біля коренів.
Важливо знати не тільки чим, а й як підживити плодові дерева навесні. Перед внесенням перекопайте ґрунт біля стовбура граблями, удобріть і закопайте. Потім щедро полийте ділянку. Не варто залишати перегній на поверхні землі, інакше він просто засохне.
Чим удобрити плодові дерева навесні - хімічні препарати
Щоб отримати здорові та врожайні плодові дерева, навесні догляд має включати внесення мінеральних добрив - аміачної селітри, сечовини, нітроамофоски або сульфату амонію.
Як і у випадку з органікою, препарат слід всипати в канаву навколо дерева і потім закопати. Якщо дерево молоде, то вносять дві столові ложки, а якщо доросле - три. Деякі засоби прийнято розчиняти і вносити за допомогою обприскування. Обов'язково прочитайте інструкцію і використовуйте рукавички.
Через 2-3 тижні дерева потрібно удобрити ще раз, але вже багатокомпонентним засобом із вмістом калію. Це важливо для хороших смакових якостей плодів.