этот материал доступен на русском

Зеленський констатував проблему "кадрового голоду" в Україні

18:27, 02 червня 2020
Суспільство
1332 0
Володимир Зеленський / REUTERS

Як повідомляє прес-служба Офісу глави держави, про це він сказав на зустрічі з керівниками провідних закладів вищої освіти України. У зустрічі також взяли участь заступник керівника Офісу президента Юрій Костюк та голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Читайте такожЗ ложками та черпаками: під Кабміном протестувальники вимагають відновити повноцінну роботу ресторанів (фоторепортаж, відео)

Глава держави наголосив, що в Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

«Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою», – заявив президент.

Зеленський нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

«Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?», – сказав президент, звертаючись до учасників зустрічі.

Своєю чергою Бабак заявив, що завдання Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій і парламенту в цілому – створити законодавчі умови для розвитку системи вищої освіти та її подальшої еволюції. Наразі Верховна Рада вже зробила окремі кроки щодо змін у системі фінансування університетів. Тепер у контрактах з ректорами будуть з’являтися показники ефективності за певний час і механізми перевірки цих показників.

«Наші плани до кінця 20-го року діляться на дві частини: тактичні плани – це проведення вступної кампанії і фінансова автономія. У нас є багато планів. Комітет завжди відкритий до співпраці», – зазначив Бабак.

Керівники вишів зазначили, що не мали зустрічі з главою держави в такому форматі з 2005 року, та висловили задоволення зацікавленістю питаннями вищої освіти.

Учасники зустрічі обговорили питання оптимізації закладів вищої освіти, розширення їхньої фінансової автономії, рівень зарплат викладачів та умови, у яких навчаються студенти.

Очільники провідних ЗВО наголосили на важливому значенні можливостей для розвитку освіти, які дає новий закон про вищу освіту, залученні бізнесу до формування кадрів, створенні механізмів венчурних фондів, фінансуванні стартапів та в цілому на потребі законодавчих ініціатив для перетворення вітчизняної вищої освіти на сучасну, комфортну та успішну.

Зокрема, ректор Харкiвського нацiонального унiверситету iм. В. Каразiна Віль Бакіров зазначив, що ця зустріч є надзвичайно важливою, адже це – меседж усій вертикалі влади та суспільству, що президент цінує та приділяє належну увагу системі вищої освіти. Бакіров наголосив на важливості програми для підтримки та збереження фізико-математичної та природничої освіти.

Очільники ЗВО також акцентували увагу на важливості розбудови науково-дослідницької інфраструктури, залучення іноземних студентів, розбудови мережі гуртожитків.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter