Тернопільська облрада виступила проти "путінських змін до Конституції" - надання Донбасу особливого статусу

16:03, 10 лютого 2016
Тернопіль
130 0

Тернопільська облрада виступила проти надання Донбасу особливого статусу.

конституция / ukrliter.com

Як передає кореспондент УНІАН, про це йдеться у зверненні до Верховної Ради України, прийнятому сьогодні депутатами на сесії облради.

У ньому сказано, що місцеві ради є прихильниками децентралізації, яка останнім часом декларується одним із пріритетів державної політики в Україні.

Водночас депутати наголошують на недопустимості легалізації терористичних утворень, які виникли на Донбасі.

Читайте такожТернопільська облрада просить керівництво держави та ВР переглянути зміни до Податкового кодексу

"Російські окупанти, які здійснили анексію Криму і розпочали страшну війну на Донбасі, воліють легалізувати свої загарбницькі дії і змусити міжнародну спільноту визнати псевдодержави - так звані «ЛНР» і «ДНР», цілком підконтрольні Кремлю. Путінські зміни до Конституції - це плювок на могили тих, хто віддав життя за волю України під час війни на Донбасі", – йдеться у зверненні.

У ньому депутати закликали депутатів Верховної Ради України «припинити запланований експеримент над органами місцевого самоврядування України» та відкликати проект змін до Конституції України, що прийняті у першому читанні.

«Натомість закликаємо провести реальну конституційну реформу з децентралізації влади, якою,  по-перше, необхідно зберегти конституційнй цілісність та унітарність української держави, а по-друге, створити реальні можливості для спроможного місцевого самоврядування і усунути ризики зловживання контролем за місцевою владою», – сказано наприкінці звернення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter