Кожна європейська держава може надати Україні до 15% своїх танків, вважає нардеп / фото wikimedia.org

По всій Європі є понад тисяча танків Leopard, 10-15% від своїх запасів без втрат для власної обороноздатності кожна країна зможе передати Україні.

Таку думку висловив в ефірі телемарафону голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат Єгор Чернєв. "Якщо подивитись, скільки країн яку мають кількість танків, розуміємо, що є Leopard 1, Leopard 2, їх понад тисяча по всій Європі. Я думаю, що 10-15% без втрати обороноздатності кожна країна зможе нам передати", - сказав нардеп.

Політик додав, що після рішення Німеччини багато країн починають приєднуватися до "танкової коаліції" і готові передати нам танки.

Відео дня

Крім того, за словами Чернєва, основний виробник танків Rheinmetall також заявляє, що у нього є можливості передати Україні танки, якщо Німеччина дозволить.

Танки для України - що треба знати про нову допомогу Заходу

Як повідомляв УНІАН, 24 січня стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц ухвалив рішення про відправку в Україну танків Leopard 2.

Сьогодні, 25 січня, уряд Німеччини офіційно погодив передачу таких танків Україні та дозволив реекспорт іншим країнам.

Україна отримає від Німеччини 14 одиниць танків. Тренувати українських військових будуть у Німеччині. Вона також забезпечить логістику, боєприпаси та технічне обслуговування Leopard 2.

Вас також можуть зацікавити новини: