Повідомляється, що групи російських загарбників проводять активні пошуки втікачів по окупованих українських населених пунктах / колаж УНІАН, фото ГУР

Найманці з Непалу масово дезертирують з російської окупаційної армії. Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони.

Зазначається, що втеча найманців з Непалу, закріплених за військовою частиною 29328 ЗС РФ, спричинена величезними втратами у "м’ясних штурмах", жорстоким ставленням московитських польових командирів, включно із позасудовими стратами за відмову від виконання наказів йти на вірну смерть, а також - невиплатою обіцяних грошей. 

"Групи російських загарбників проводять активні пошуки втікачів по окупованих українських населених пунктах, зокрема - на Луганщині, де перебував особовий склад в/ч 29328, але, як правило, результатів цей процес не дає. Ватажки російської мотострілецької військової частини у рапортах і доповідях "нагору" пояснюють дезертирство непальців нісенітницями про ймовірне "відбуття до рідної країни через землетрус", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Утім, як наголосили в ГУР, потрапити з окупованої Луганщини назад у Непал самотужки ― справа не надто легка. До того ж за участь у бойових діях проти України у складі російської армії громадянам Непалу у їхній державі може загрожувати притягнення до відповідальності.

"У підсумку бажання заробити "легких" грошей перетворилось для непальських найманців у пастку, безпечного виходу з якої не існує", - заявили в українській розвідці.

Як повідомляв УНІАН, родичі непальців, які воюють в Україні на боці РФ, вимагають від Москви повернути їхніх родичів. Наразі Росія завербувала до своїх рядів близько 15 тисяч жителів, пропонуючи їм за службу 2000 доларів, писало CNN.

"Я пішов в російську армію не заради задоволення. У Непалі у мене не було жодної можливості працевлаштуватися. Але, оглядаючись назад, це було не правильне рішення. Ми не уявляли, що нас так швидко відправлять на передову і наскільки жахливою буде ситуація", - сказав один з непальських найманців. 

Він пояснив, що вирішив піти на війну, адже не мав роботи вдома. За це йому пропонували 2000 доларів на місяць і російське громадянство. Коли він приїхав до Москви, там його відправили на коротке навчання, після якого він поїхав воювати в Бахмуті. Там він пробув близько місяця, після чого отримав поранення.

У грудні 2023 року Непал закликав Російську Федерацію припинити вербувати своїх громадян на війну проти України. Звернення було опубліковано на сайті Міністерства закордонних справ Непалу.

Вас також можуть зацікавити новини: