Артилеристи ЗСУ в Харківській області отримали снаряди / фото t.me/V_Zelenskiy_official

Українські військовослужбовці в Харківській області нарешті отримали снаряди, щоб зупинити російські війська. Про це повідомляє Reuters.

Агентство нагадало, що захисники України кілька місяців були паралізовані через брак артилерійських снарядів та іншої зброї, оскільки Конгрес США затримав військову допомогу на мільярди доларів. Російські сили використовували свою перевагу на передовій, просуваючись уперед на східному фронті.

Відео дня

Враховуючи, що минулого місяця Конгрес із запізненням схвалив пакет допомоги на суму 61 мільярд доларів, українські артилеристи кажуть, що катастрофічний дефіцит починає зменшуватися.

За словами місцевих жителів, бої на півночі Харківської області інтенсивніші, ніж у Бахмуті, який Росія захопила торік і перетворила на руїни.

"Це 24 години на добу, 7 днів на тиждень, їхня піхота продовжує наступати, ми продовжуємо відбиватися від атак. Коли це можливо, ми їх знищуємо. Раніше нас дислокували в районі Бахмута, зараз нас перекинули сюди. Тут набагато "гарячіше". Там у нас не було снарядів. Тут, принаймні, у нас є снаряди, їх почали підвозити. Нам є над чим працювати", - розповів агентству навідник 92-ї окремої штурмової бригади України, який керує гаубицею.

Як повідомляється, військові впевнені, що постачання снарядів триватиме, оскільки всі усвідомлюють важливість утримання фронту.

"Якщо ми зможемо продемонструвати зараз, що здатні в такій екстремальній ситуації зупинити великомасштабний наступ противника на Харків і Харківську область, то ворог не посміє і подумати про напад на Київ, Чернігівщину, Сумщину або Полтавщину", - заявив Reuters командир одного з артилерійських підрозділів.

Ситуація у Вовчанську - останні дані

Засновник спецпідрозділу KRAKEN Костянтин Немічев заявив, що у Вовчанську будуть м'ясні штурми в лоб, а також можливі хвилі загострень.

За даними NYT, окупанти наблизилися до центральної частини Вовчанська. Українські війська втратили близько 40% міста.

Вас також можуть зацікавити новини: