этот материал доступен на русском

Глобальне потепління: океани втрачають кисень з небезпечною швидкістю – дослідження

18:43, 09 грудня 2019
Екологія
3049 0
Зміни клімату небезпечно погіршують ситуацію / proza.ru

Міжнародний союз охорони природи та природних ресурсів опублікував доповідь, згідно з якою рівень кисню у світових океанах знижується з безпрецедентною швидкістю.

Читайте такожНа Чукотці через глобальне потепління застрягли близько 60 білих ведмедів (відео)Про це повідомляє CBS news.

Дослідники підкреслюють, що зміни клімату небезпечно погіршують ситуацію.

У новому дослідженні взяло участь 67 вчених з 17 країн світу. Виявилося, що з 1950 року рівень кисню в океанах знизився на 2%, а обсяг води, повністю позбавленої кисню, – збільшився в чотири рази з 1960-х років.

60 років тому тільки 45 регіонів океану страждали від низької концентрації кисню, у 2011 році їхня кількість досягла 700. За даними досліджень, близько 50% втрат кисню верхніми шарами океану викликане глобальним потеплінням.

За прогнозами вчених, при збереженні нинішнього стану речей, зростання глобальної температури та збільшення витрати поживних речовин призведе до того, що до 2100 року рівень кисню в океані знизиться на 3-4%. В результаті виростуть гігантські мертві зони, де в умовах сильної гіпоксії не здатні виживати морські організми.

Дослідники зазначають, що дезоксигенація загрожує великим видам, включаючи тунця, марліна, рибу-меч і акул. Зниження їх чисельності може відбитися на житті сотень мільйонів людей, залежних від рибного промислу.

Раніше УНІАН повідомляв, що рівень забруднення повітря в Сараєво досяг критичного рівня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter