У столиці під час національного екофоруму обговорили питання екотероризму та екорейдерства в Україні й наголосили на необхідності визначення цих двох понять на законодавчому рівні.

Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

Станіслав Зінченко, голова комітету промекології Європейської Бізнес Асоціації наголосив, що є організації, які використовуються під прапором екоактивізму для того, щоб чинити тиск на підприємства. 

"Найчастіше цей тиск пов’язаний з правами власності. Це є велика проблема для України. Але вона не тільки в Україні є. Це світова практика – використовувати екорейдерів для того, щоб спробувати віджати підприємство", - розповів Зінченко.

Читайте такожУ Києві на форумі підняли питання екотероризму та екорейдерства в УкраїніЕкологічний аудитор Іван Паламарчук звернув увагу на інші наслідки екотероризму та екорейдерства: це відлякує інвесторів. 

"Тобто інвестор не бачить перспективи вкладання своїх коштів і розвиток бізнесу, тому що на будь-якому етапі псевдоактивісти, екотерористи можуть перешкодити цій діяльності", - заявив він.

За результатами форуму, який завершиться 22 жовтня, фахові експерти у підсумковій резолюції мають намір звернутися до прем’єра, президента та парламенту з вимогою на законодавчому рівні визначити такі явища, як "екотероризм" та "екорейдерство", та виробити дієві механізми захисту від них прозорого бізнесу.