В Ірпені АТ "Київоблгаз" збудувало газопровід середнього тиску для газопоршневої електростанції. Ця установка стане початком створення системи розподіленої електрогенерації в Україні. 

В умовах постійних відключень світла газова когенераційнаустановка стане надійним резервним джерелом електроенергії для під’єднаних до неї об'єктів. У березні схожа електростанція буде запускатися у Чернігові, потім у Сумській та Полтавській області. Передбачається, що буде встановлено близько 100 таких установок. 

Для якнайшвидшого підключення когенераційної установки до газопроводу були використані нові технології, впроваджені Регіональною газовою компанією, в тому числі, програмні продукти RGC GIS та SIMONE. 

Відео дня

"Ми забезпечили нову електростанцію газом та проклали до неї газопровід та провели гідравлічний розрахунок за допомогою чеського програмного комплексу SIMONE, що значно прискорило виконання робіт з проектування, та прокладання газових мереж", – говорить т.в.о. голови правління АТ "Київоблгаз" Руслан Писанко. 

Крім котельні, електроенергію від електростанції отримуватимуть ліцеї, дитячі садки та місцеві органи влади. 

"Також розглядається можливість підключення трьох медичних закладів – міської поліклініки, міської дитячої поліклініки та амбулаторії загальної практики сімейної медицини", – говорить міський голова Ірпеня Олександр Маркушин. 

Когенераційна установка надана Ірпінській громаді безкоштовно її виробником – австрійською компанією INNIO, та авторизованим представником INNIO Jenbacher в Україні, ТОВ "КТС Інжиніринг". Це один з прикладів малої розподіленої генерації, ставку на яку вирішили робити в уряді. Вона є менш вразливою при ракетних атаках та її легше відновити у разі пошкодження. В найближчих планах встановити 100 газових електростанцій, які дозволять заживити найкритичніші об’єкти, такі як школи, лікарні, дитячі садочки, – про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та комунальних послуг Андрій Герус. 

Газорозподільні компанії, що працюють під брендом РГК, вже готові газифікувати такі малі електростанції та надійно доставляти до них природний газ. Вони володіють технічною експертизою та мають доступ до технологій провідних виробників газового обладнання, а також досвіду європейських операторів ГРМ.