этот материал доступен на русском

Нацбанк запропонував Кабміну вивести з-під карантину обмінники і ломбарди

14:05, 23 березня 2020
Фінанси
866 0
НБУ просить Кабмін відкрити обмінники та ломбарди / фото УНІАН

 Національний банк України (НБУ) звернувся до Кабінету міністрів з пропозицією дозволити всім небанківським фінансовим установам надавати свої послуги на період карантину, запровадженого владою в рамках заходів, спрямованих на протидію поширенню в країні коронавірусу.

Читайте такожДодадуть близько 300 гривень: українцям збільшать комунальні субсидії на період карантину

Про це повідомляється на сайті регулятора.

У НБУ нагадали, що з 17 березня уряд припинив роботу підприємств, діяльність яких передбачає прийняття відвідувачів, проте це обмеження не поширюється на банки і страхові компанії, тим часом, поширюється на інші небанківські фінустанови (пункти обміну валют, фінансові компанії, кредитні спілки, ломбарди та ін.).

"Сьогодні послуги з обміну валют, переказу коштів, небанківського кредитування, інші послуги небанківських фінустанов мають великий попит серед населення. Тому Національний банк пропонує уряду внести зміни до постанови №211 від 11 березня, дозволивши надання всіма фінансовими установами послуг під час дії обмежувальних заходів" , - сказано в повідомленні.

На думку Нацбанку, це дасть змогу забезпечити безперебійність надання фінпослуг всім громадянам.

Як повідомляв УНІАН, раніше Національний банк України на період карантину запропонував перевести виплату зарплат, пенсій, субсидій та інших виплат у безготівкову форму з метою недопущення поширення коронавірусу.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусу у світі.

Кабінет міністрів у зв'язку з поширенням коронавірусу прийняв рішення запровадити в Україні карантин з 12 березня до 3 квітня, а також з 18 березня запровадити заборону на залізничні, авіа- та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення, а також на роботу метрополітенів.

Крім того, з 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші установи розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури мають тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Дозволяється торгівля продуктами харчування, паливом, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську і страхову діяльність.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter