этот материал доступен на русском

Рада у першому читанні схвалила закон для "промислового безвізу" з ЄС

13:35, 25 квітня 2019
Різне
407 0
Иллюстрация REUTERS

Верховна Рада у четвер схвалила за основу в першому читанні законопроект, ухвалення якого є умовою ЄС для початку офіційної процедури оцінки готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА).

Читайте також"Промисловий безвіз" з ЄС можливий вже у 2020 році - Кабмін

Про це повідомляє "Європейська правда".

За схвалення законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання" проголосував 261 депутат.

Після цього нардепи намагалися ухвалити законопроект у другому читанні, але їм забракло голосів.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, його головною метою є належне застосування законодавчих актів, які регулюють питання розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів та передбачених ними процедур оцінки відповідності.

Крім того, метою закону є адаптація національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу та уникнення покладання додаткового чи зайвого регуляторного тягаря на суб’єктів господарювання.

Угода АСАА - це визнання еквівалентності системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській, що дозволило б виробникам промислової продукції отримувати необхідні сертифікати в Україні, а не їхати в ЄС у пошуках офіційного представника (резидента ЄС), який може тримати цей сертифікат.

За оцінками експертів, потенційно ця угода може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter