У Інтерпайпі закликали запровадити 100% бронювання для металургів: галузь на межі виживання

Через специфіку наявної системи бронювання та ситуацію на ринку праці, металургійна галузь не може забезпечити себе кадрами і в найближчій перспективі буде поставлена на межу виживання. Про це розповів директор з персоналу компанії "Інтерпайп" Віталій Пахомов.

"За поточних підходів до бронювання заводи "Інтерпайпу" ризикують зупинитися через відсутність робочих рук. Уже зараз дефіцит персоналу становить 12%, а на деяких ділянках - 25%. Понад 10% робітників мобілізовано, частина людей безповоротно виїхала, решта – наслідок природної плинності персоналу, яка була і до війни", - каже Пахомов. 

За його словами, у компанії очікують, що частина людей просто не вийде на зміни через посилення мобілізаційного законодавства і страх отримати повістку дорогою на роботу або додому. А існуюча схема бронювання не дає компанії змогу повноцінно працювати. 

Відео дня

"За законом, ми можемо забронювати не більше 50% від чисельності чинного персоналу, решту потенційно маємо "віддати" фронту. Цієї 50%-ї квоти бронювання металургії не вистачає. Адже з посиленням мобілізаційного законодавства ми можемо втратити більшу частину другої половини персоналу, і замінити їх не зможемо. Крім того, важливо враховувати, що 50%-ва бронь відноситься до загальної кількості військовозобов’язаних у компанії, до числа яких не включаються вже мобілізовані. Іншими словами, чим більше наших працівників ідуть за мобілізацією, тим менше можемо забронювати тих, хто залишився працювати", - зауважив директор з персоналу. 

Він наголосив: одним із варіантів, який може забезпечити підприємствам збереження обсягів виробництва, може бути поширення на металургію 100%-го бронювання, яке застосовується для підприємств паливно-енергетичного комплексу. 

"Хорошим варіантом може бути повне бронювання за певним переліком критичних професій, на які неможливо швидко перекваліфікуватися. Наприклад, перевчити стропальника або штабелювальника можна за місяць. А сталевара, машиніста верстата, токаря або оператора верстата з ЧПУ потрібно навчати до року для набуття базових навичок і кваліфікації, а для досягнення цільової кваліфікації потрібні роки", - акцентував Пахомов. 

Він наголосив: підприємства у прифронтових регіонах не зможуть вирішити проблему нестачі персоналу без зміни системи бронювання. А без таких змін не можна не виключати сценарій зниження обсягів виробництва, що негативно і для компанії, і для держави.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента відмовилися від ідеї так званого "економічного бронювання" від мобілізації, яка передбачала бронювання тільки для українців з зарплатою понад 35 тисяч, або за умови сплати щомісячного внеску у розмірі 20 тис грн.  Ця ідея економічного бронювання викликала хвилю критики серед військових, експертів, населення і навіть чиновників. Тому від неї відмовилися – як від такої, що буде сприйнята як офіційний відкуп від мобілізації.