этот материал доступен на русском

Проблеми з перевезеннями на "Укрзалізниці" б'ють по курсу гривні

12:43, 07 вересня 2018
Транспорт
163 0
Проблеми з перевезеннями на "Укрзалізниці" б'ють по курсу гривні / фото УНІАН

Про це заявив глава парламенткого комітету з промислової політики Віктор Галасюк.

"Гірничо-металургійний комплекс, на який припадає 45% вантажоперевезень "УЗ", втратив в серпні 68 млн дол. Це прямий "мінус" для платіжного балансу і ВВП одночасно", – написав політик на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він зазначив, що сьогодні на залізниці критично не вистачає локомотивів.

"Тарифи "УЗ" за рік підняли на 40%. Зате річний план капітальних інвестицій поки виконаний лише на 19% (3,5 млрд грн. з 18,4 млрд). Тобто кошти з промисловості стягнули, а проблему перевезень не вирішили", – підкреслив Галасюк.

Голова парламентського комітету висловив упевненість, що в сформованій ситуації необхідно шукати альтернативи. Зокрема, оренду локомотивів з Казахстану, Білорусі, країн Балтії, як це раніше запропонувало об'єднання підприємств "Укрметалургпром".

Галасюк також заявив про намір підняти цю проблему перед прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом під час "години запитань" до уряду. Голова комітету висловив упевненість, що прем'єр повинен взяти вирішення проблеми з перевезеннями на "Укрзалізниці" під особистий контроль.

Раніше президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков висловив упевненість, що українські металургійні підприємства через проблеми з логістикою не змогли повною мірою скористатися сприятливою ситуацією на зовнішніх ринках.

Президент "Укрметалургпрому" нагадав, що в поточному році українські меткомбінати збільшили виплавку сталі на 6% без урахування тимчасово втрачених територій.

"Але зростання міг бути не 6%, а 10% і більше. На жаль, ми не можемо оперативно і в потрібних обсягах підвезти сировину на наші підприємства, вивезти готову продукцію, і це відноситься як до металургійної продукції, так і до залізорудної сировини", – акцентував Каленков.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter