У піст все залежить від організації харчування, каже лікар / фото pixabay.com

У 2019 році Великий піст розпочався 11 березня й закінчиться 27 квітня. У людей, які вирішують його дотримуватися, змінюється раціон. Але важливо, аби відмова від певних продуктів не нашкодила організму.

Лікар-дієтолог Мирослава Березова розповіла, як піст впливає на організм, пише "Здоров'я 24".

Читайте такожСупрун нещадно зруйнувала міф про лимон та вітамін С

Відео дня

За її словами, все залежить від організації харчування, зробивши це правильно, піст добре вплине не тільки на фізичне здоров'я, але й на емоційний стан.

"Якщо через відмову від м'ясних продуктів мікрофлора кишечника в основному тільки виграє, то різке обмеження молочних і кисломолочних продуктів може негативно вплинути на її склад", - говорить Березова.

Лікар зазначає, що незважаючи на всі традиційні вимоги до посту, кількість вуглеводів в раціоні буде збільшуватися, а вміст білків, жирів, насичених і трансжирних кислот зменшуватися. Також підвищується вміст харчових волокон.

Завдяки мікрофлорі кишечника в організмі добре функціонує травлення, всмоктуються поживні речовини. Вона також підвищує чутливість до інсуліну, а також відповідає за захист нервової системи й здоров'я мозку.

Щоб нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, необхідно включити в раціон вівсяну кашу і квашену капусту. Ці продукти допоможуть більш м'яко пережити відмову від молочних продуктів.

Тривала відсутність у раціоні кисломолочних продуктів може призвести до дефіциту кальцію в організмі, який важливий для здоров'я нервової системи, серця і судин, кісток і зубів. Щоб нормалізувати рівень кальцію в організмі, слід включити в щоденне меню насіння кунжуту і соняшника, горіхи (особливо мигдаль), капусту і шпинат.