Аспірин неефективний при первинній профілактиці інсультів - експерти

09:46, 07 травня 2014
Зарубіжні новини
4 0

Адміністрація з контролю за продуктами і ліками США (FDA) поставила під сумнів необхідність прийому ацетилсаліцилової кислоти (АСК) для первинної профілактики інсультів та інфарктів

Згідно з офіційним повідомленням відомства, після вивчення наявних даних, не були отримані докази ефективності та безпеки АСК для первинної профілактики інсульту або інфаркту у пацієнтів, які не страждають серцево-судинними захворюваннями. Також експерти зробили висновок, що підвищений ризик шлункового або мозкового кровотоку на фоні прийому АСК перевищує його потенційну користь у запобіганні інсульту або інфаркту.

За даними фахівців FDA, прийом АСК може бути обґрунтований для вторинної профілактики інсульту або інфаркту у пацієнтів з історією серцево-судинних захворювань.

Заява FDA послідувала після того, як наглядове відомство відмовило компанії Bayer внесення змін в інструкцію із застосування препарату Аспірин. Виробник препарату хотів розширити показання лікарського засобу, вказавши, що Аспірин може застосовуватися для профілактики інсультів і інфарктів у пацієнтів без історії серцево-судинних захворювань.

Ремедіум

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter