МОЗ хоче розвивати медичне страхування \ фото УНІАН

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) має намір стимулювати розвиток в Україні системи добровільного медичного страхування як одного з джерел оплати медичних послуг.

Читайте такожМіносвіти готується до запровадження медстрахування освітян: підписано меморандумЯк повідомляє прес-служба МОЗ, про це заявив очільник відомства Максим Степанов під час зустрічі з представниками провідних страхових компаній.

«Всі ми знаємо, що 30 років у нас не було достатнього фінансування системи охорони здоров’я. Як наслідок - всі ці неформальні платежі та відсутність якості водночас. І велика сума коштів досі залишається в тіні. Ми налаштовані на серйозні зміни у системі фінансування медицини, зокрема добровільного медичного страхування. Я вважаю, що у нас є великий потенціал щодо розвитку цього сегмента страхового ринку», - сказав міністр.

Він додав, що поставив собі за мету «позбутися такого поняття як неформальний платіж та побудувати абсолютно зрозумілу та прозору систему фінансування медичної допомоги».

За його словами, для того, щоб простимулювати розвиток добровільного медичного страхування, потрібно на законодавчому рівні створити прозорі та зрозумілі умови для роботи страхових компаній, а також максимально мотивувати роботодавців та громадян користуватися цим інструментом.

«Наразі необхідно забезпечити баланс інтересів страховиків і страхувальників, що сприяло б розвитку цього соціально важливого й необхідного для країни сегмента страхового ринку», - підкреслив Степанов.

Зі свого боку, представники страхових компаній висловили власне бачення розвитку системи добровільного страхування і побажали зробити постійними подібні зустрічі, щоб зміни у питанні відбулися вже найближчим часом.

Новини по темі:

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram