этот материал доступен на русском

Українські аграрії відмовляються страхувати врожай: експерт розкрив причину

10:59, 03 червня 2020
Страхування
613 0
Спецпроект
Аграрії не хочуть страхувати свій урожай / фото УНІАН

Таку думку висловив головний консультант ТОВ "Агро-Класік" Володимир Присяжненко в блозі на AgroTimes, пише "AgroPortal".

"Вітчизняна сфера агрострахування специфічна тим, що тут немає зрозумілої гарантованої формули виплат збитків і витрат, як, наприклад, в "автоцивілки", - з чітким алгоритмом: який орган і яким чином визначає суму збитку, або це відбувається декларативним шляхом, або повинна бути встановлена сума страховки тощо.

Читайте такожЗвільнені від сплати єдиного внеску ФОПи і частково безробітні мають право на страхові виплати - Фонд соцстрахування

Крім того, дуже важливо, щоб ця так звана страхова формула не піддавалася коригуванню і виключала корупційну складову. Зате в агрострахуванні є безліч шляхів, як "обійти" страхові виплати", - пояснює він.

На думку експерта, повернути довіру аграріїв до цього фінансового інструменту можна, якщо звести в ньому до мінімуму людський фактор. Тим більше, що сучасні технології дають таку можливість. Наприклад, супутниковий моніторинг полів дозволяє чітко встановити, коли, на якій ділянці землі і які були сходи, які площі і наскільки були пошкоджені морозом, посухою чи шкідниками.

Володимир Присяжненко підкреслив, що навіть погодні умови в поточному році не спонукають аграріїв страхуватися.

Читайте такожУкраїнці почали активніше страхувати своє життя від коронавірусу

"Крім того, що немає довіри до страхових компаній, страхування саме погодних ризиків дуже недешеве. Тому наша компанія прийняла рішення самостійно брати на себе такі ризики. Ми взяли до аналізу показники підприємства за останні п'ять років і порахували, скільки за цей період у нас було таких страхових випадків і вирахували для себе приблизну суму, необхідну для покриття такого роду збитків. Таким чином всередині компанії був фактично створений власний страховий фонд з частково нерозподілених дивідендів", - пояснює він.

Також експерт зазначає, що зараз складно сказати, чи доведеться підприємству скористатися власної фінансової "подушки безпеки" в цьому році.

Читайте такожФункції Фонду соцстрахування можна передати приватним страховим компаніям - НБУ

"Для того, щоб робити хоч якісь прогнози, потрібно проаналізувати ситуацію в регіоні, країні та світі, адже менший урожай, як правило, супроводжується підвищенням цін. І цей чинник може покрити отримані збитки. Крім того, слід враховувати нестабільність курсу валют, який також може вносити у фінансову звітність компаній дуже несподівані цифри", - підсумував він.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter