Найкращі добрива для полуниці / depositphotos.com

Досвідчені дачники знають, що в період вирощування полуниці її потрібно підгодовувати тричі - навесні, влітку і восени. Ця ягода може кілька років рости на одному і тому ж місці і для того, щоб ви отримали багатий урожай, за нею потрібно правильно доглядати. УНІАН розповість, чим підгодувати полуницю в перший рік і як краще це робити.

Раніше ми говорили про те, якого числа сіяти баклажани в червні 2022 року.

Чим можна підгодувати полуницю - варіанти

Для стиглої літньої ягоди підходять далеко не всі види добрив. Найвдалішими вважаються:

Відео дня
  • мінеральні - азот, калій, фосфор;
  • органічні - біогумус, компост, перегній;
  • комплексні - нітрофоска, нітроамофоска, аммофоска;
  • органомінеральні або на основі гумінових кислот;
  • мікродобрива з головним елементом - міддю, бором, залізом, марганцем, йодом.

Ви можете приготувати добриво самостійно або купити готовий склад в магазині. Якщо використовуєте покупний засіб, то строго дотримуйтеся рекомендацій виробника, зазначених на упаковці.

Підживлення полуниці по місяцях - три етапи

Чим краще удобрювати полуницю влітку / depositphotos.com

Існує три головних компонента, які потрібно використовувати в якості добрив для полуниці. Кожен з них актуальний в різні пори року і по-різному ефективний в процесі дозрівання ягоди.

Фосфор і азот

Фосфор використовують, як добриво, після висаджування культури навесні. Якщо ви бачите, що нові листочки полуниці мають насичений зелений відтінок, а старі фарбуються в пурпурний колір - рослина погано себе почуває і їй не вистачає цього елемента.

Азотисті добрива також потрібні навесні до початку цвітіння, при цьому, азотнокислий кальцій вважається найефективнішим для полуниці. Вносити його потрібно з розрахунку 20-25 г на 10 л води в рідкому вигляді разом з поливом рослини.

Калій

Даний елемент використовують влітку і восени після того, як пройде фаза активного плодоношення. Саме в цей період закладаються бруньки для врожаю в наступному році. Найчастіше в чистому вигляді використовують сульфат калію (25-35 гр на 1 квадратний метр) і калійну селітру (20 г на 10 л води).

Підживлення полуниці навесні народними засобами

Деякі городники вважають за краще тільки "бабусині" методи в процесі догляду за своїми грядками. УНІАН пропонує кілька перевірених способів підгодівлі полуниці.

Дріжджі

Змішати 12 г сухих або 25 г свіжих пресованих дріжджів і 2-3 ст.л цукру з 3 літрами теплої води. Залишити в теплому темному місці на годину, дочекатися появи піни. Потім додати теплої води так, щоб в результаті вийшло 10 л розчину і перемішати. Під кожен кущ полуниці налити по 500 мл рідини.

Йод і нашатирний спирт

Йод розчинити у воді в пропорції 10 крапель на 10 л рідини. Ретельно перемішати і обприскувати полуницю з пульверизатора. Якщо хочете використовувати нашатирний спирт, то в 10 л води вам потрібно розчинити 2-3 ст.л нашатирю. Перемішайте розчин і поливайте рослину з лійки так, щоб рідина потрапляла і на листя.

Деревна зола

Золою можна удобрювати полуницю двома способами:

  • змочити водою кущі і зверху через сито посипати золою;
  • розчинити склянку золи в 10 л води і вилити по 500 мл засобу під кожен кущ.

Досвідчені садівники кажуть, що зола більш результативна разом з азотистими добривами, але вносити таку підгодівлю потрібно через тиждень після них.

Вас також можуть зацікавити новини: