Різдво Пресвятої Богородиці у 2024 році / ua.depositphotos.com

У вересні віряни відзначають велике свято - Різдво Пресвятої Богородиці. У церковному календарі це одне з найбільш значущих свят, воно належить до двунадесятих, тобто, 12 найважливіших після Великодня. Ким були батьки Діви Марії, як потрібно святкувати Різдво Пресвятої Богородиці, що не можна робити цього дня - розповідаємо в матеріалі.

Що це за свято - Різдво Пресвятої Богородиці, його історія та значення

Згідно з переказами, батьками Діви Марії були Іоаким і Анна, які жили в Назареті. Вони були добре забезпечені, але водночас вели праведний спосіб життя. У Іоакима та Анни не було дітей, а бездітність у ті часи серед іудеїв вважалася прокляттям і свідченням тяжкого гріха: діти давали шанс стати частиною Божественного задуму, а безпліддя говорило про те, що Бог відвернувся від роду.

Якось Іоаким прийшов до храму - хотів принести жертву. Але первосвященик йому відмовив, бо сім'я Йоакима не мала потомства. Після цього випадку Іоаким пішов у пустелю і 40 днів залишався там у пості й молитві - просив Бога змилостивитися і дарувати їм із дружиною дитину.

Відео дня

Анна, дружина Іоакима, в цей час молилася вдома. І до неї одного разу спустився ангел: він приніс звістку, що в неї народиться дочка, яку слід назвати Марія і про яку говоритимуть у всьому світі. Анна на радощах пообіцяла віддати дитину на служіння Господу. Цю ж звістку ангел приніс Іоакиму, і невдовзі в подружжя народилася донька. У три роки її віддали на виховання в храм, де вона і жила до повноліття.

Різдво Пресвятої Богородиці - перше двунадесяте свято нового церковного року, який починається 1 вересня. Народження Діви Марії вважається початком порятунку - адже вона дала життя Спасителю роду людського і стала посередником між Богом і людиною. Тому Різдво Богородиці вважається великою радістю для всіх, хто живе на землі.

Коли Різдво Пресвятої Богородиці 2024

Різдво Пресвятої Богородиці 2024 року відзначають уже за новим календарем, 8 вересня. Цього року це неділя.

Нагадаємо, що після переходу Православної церкви України на новий церковний календар, усі дати неперехідних свят (із фіксованою датою) зсунулися на 13 днів раніше. За старим календарем дата Різдва Пресвятої Богородиці - 21 вересня.

Цікаво, що відзначати свято Різдва Богородиці почали лише наприкінці VI або на початку VII століття - у ранньому християнстві Богородиці відводилося досить мало уваги.

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці

У свято є низка заборон:

  • не можна сваритися і лаятися з близькими родичами;
  • забороняється відмовляти в допомозі;
  • не можна працювати - прибирати оселі, працювати на городі, в саду, на подвір'ї, палити сміття тощо.

Жінкам у це свято не слід брати до рук ножиці та голки - шити і вишивати також заборонено.

Чи можна ходити на цвинтар у Різдво Пресвятої Богородиці? У великі церковні свята не рекомендують відвідувати цвинтар. Свято Різдва Богородиці - це світла й радісна подія, коли потрібно зібратися всією родиною, приділити увагу рідним і близьким.

Що потрібно робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Всенічне бдіння в храмах починається напередодні, ввечері 7 вересня, і триває до ранку. Вранці, в день урочистості, відбувається святкова літургія. До церкви йдуть зранку, але можна прийти і вдень - вклонитися іконі Божої Матері і помолитися їй про благополуччя для себе і близьких.

День вважається також і батьківським святом, тому потрібно помолитися за рідних, зателефонувати їм. З особливою увагою в цей день ставляться до мам.

У народному календарі свято збігається із закінченням збору врожаю, тому Богородиці заведено також дякувати за допомогу в працях. День у народі прозвали Друга Пречиста - Першу Пречисту відзначають на свято Успіння Пресвятої Богородиці.

Добре в свято зібратися за сімейним столом. Також за прикметами на Різдво Богородиці потрібно подати щедру милостиню або перерахувати гроші на благодійність - Богородиця дуже милосердна і співчутлива.

Вас також можуть зацікавити новини: