Чим підгодувати вишню навесні / pixabay.com

Вишню найчастіше удобрюють восени. Але якщо ви цього не зробили - не біда: це можна зробити навесні. Розповідаємо, яке добриво для вишні зазвичай використовують і чим підгодувати вишню ранньою весною, а також під час цвітіння, щоб зібрати багатий врожай соковитих та солодких ягід.

Раніше ми писали, які добрива для теплиці навесні потрібні при перекопуванні.

Коли потрібно вносити добриво для вишні

Відразу обмовимося: підгодівля для вишні залежить від її віку. Нещодавно висаджені саджанці не потребують підгодівлі - при посадці вони отримали достатню кількість корисних речовин. Молодим деревцям, які ще не плодоносять, потрібні органічні добрива - гній, компост, органічні суміші. Вишні, які плодоносять, потрібно удобрювати 3-4 рази на рік, а дерева старше 7 років - через рік.

Відео дня

Добриво для вишні - чим потрібно підгодовувати

Для вишні потрібні два види добрив - органічні та мінеральні. З органіки добре підійдуть компост, перепрілий гній, тирса - вони роблять грунт пухким і родючим. Мінеральні добрива дають дереву необхідний азот, калій і фософор, а також залізо, мідь, бор, марганець, сірку та інші елементи - вони необхідні для росту, імунітету і хорошого плодоношення. З мінеральних добрив для вишні використовують сечовину, аміачну селітру, калійну сіль, суперфосфат та інші. Також можна брати комплексні добрива з кальцієм, магнієм або сіркою - нітроамофоску, амофоску, азофоску.

Чим підгодувати вишню ранньою весною

Вишню починають підгодовувати ранньою весною - це допомагає їй "прокинутися" і почати ріст. До того, як розпустилися бруньки, дерево можна обприскати 3%-ною бордоською рідиною - вона захистить вишню від грибкових захворювань і, крім цього, багата на мідь. Для цього потрібно: 300 г мідного купоросу і 300 г негашеного вапна розвести в 10 л води. 

Також до початку цвітіння вишню можна обприскати сечовиною або підгодувати аміачною селітрою:

  • 2-4-річну вишню - обприскують сечовиною з розрахунку 30 г на 10 л води, або роблять кореневу підгодівлю аміачною селітрою - 15 г на 1 кв. м пристовбурного кола;
  • вишню старше 4 років - обприскують сечовиною з розрахунку 20 г на 10 л води, або роблять кореневу підгодівлю аміачною селітрою - 20 г на 1 кв.м пристовбурного кола. 

Для кореневого підживлення потрібно розпушити грунт, рясно полити пристовбурні кола (3-6 відер води в залежності від віку дерева). Після вбирання вологи потрібно рідким добривом пролити грунт в пристовбурних кругах, а сухі добрива рівномірно розсипати по поверхні і заскородити граблями.

Чим підгодувати вишню під час цвітіння

Під час цвітіння вишні роблять кореневу підгодівлю дерева коров'яком і золою. Для цього готують розчин: в 50 л води розводять 5 л коров'яку і 10 склянок золи. Для вишні віком 4-7 років потрібно 1 відро такого розчину, для дерева старше 7 років - 2-3 відра.

Також потрібно пам'ятати, що вишня добре росте і плодоносить на нейтральному грунті, але якщо грунт закислений - врожаю не буде. Тому садівники радять нейтралізувати кислий грунт. Що потрібно зробити: на 1 квадратний метр можна розсипати 300 г доломітового борошна або вапна. Ці дві речовини нейтралізують дію кислот.

Вас также могут заинтересовать новости: