
Липень - помідорний сезон. Томати дозрівають не тільки на прилавках ринків, але і на грядках. Ходи собі та збирай. Утім, це не зовсім так - щоб кущики давали багатий урожай їх і зараз потрібно поливати та трохи підгодувати. Розповідаємо, чим обприскати помідори під час цвітіння і плодоношення і як обійтися без "хімії".
- Що робити з помідорами в липні - 3 обов'язкові справи
- Чим обприскати помідори під час цвітіння і плодоношення
- Чим підгодувати помідори в липні під час плодоношення
Що робити з помідорами в липні - 3 обов'язкові справи
- Пасинкуйте томати
На кущиках помідорів потрібно час від часу прибирати зайве листя і пасинки - щоб рослина витрачала силу на плоди, а не на зелень. Тому слід видаляти всі нові пасинки і нижнє листя, а також пожовкле і масивне біля основи кисті з плодами.
- Підгортайте кущі
Це потрібно для того, щоб рослини були міцними і могли витримати вагу плодів. Тому час від часу (у міру осідання грунту) нагрібайте на стебла 15-20 см землі.
- Поливайте помідори і розпушуйте грунт
Томати дуже люблять крапельний полив - навіть найпростіший, зроблений з пластикових пляшок. Але якщо такий організувати немає можливості, то поливайте звичайним способом, з кухля під корінь.
Поливати кущі помідорів з плодами потрібно 1-2 рази в тиждень, для одного куща потрібно 4-5 л води.
Якщо грядки замульчовані, то грунт під ними висихає повільніше, тому поливати потрібно рідше - для цього перед поливом просто перевірте, наскільки він вологий.
Раніше ми розповідали, як часто і правильно поливати помідори та як доглядати за помідорами в спеку.
Не забувайте рихлити землю під кущами - щоб до коріння потрапляло повітря. Робіть це раз на тиждень.
Чим обприскати помідори під час цвітіння і плодоношення
У липні томати не тільки цвітуть, але ще і плодоносять, тому захищати їх від всяких болячок і напастей краще народними засобами, тобто, без "хімії".
Для цього використовують розчин молочної сироватки - вона створює на листочках тоненьку плівку і таким чином не дає розмножуватися мікроорганізмам.
Розчин готується так: 1 л сироватки + 3 л води.
Змішайте і обробляйте помідори через 10 днів. Після дощу потрібно повторити - він може змити розчин.
У третій декаді липня томати потрібно захистити від фітофтори і бурої плямистості. Для цього їх можна обприскати 1%-м розчином бордоської рідини.
Порада: у разі, якщо виявили кілька пошкоджених фітофторозом листочків, їх потрібно видалити і спалити.
Проти капустянки, дротяника та інших шкідників допоможуть регулярні огляди рослин і вилов за допомогою приманок.
Чим підгодувати помідори в липні під час плодоношення
Підгодовувати томати потрібно не тільки до того, як з'являться перші помідорчики, а й після - щоб вони продовжували давати хороший урожай.
Добре зарекомендувало себе підживлення для помідорів із молочної сироватки:
2 л сироватки + 10 л води, розмішати + 2 ст. л. деревної золи + 10 крапель йоду.
Для одного кущика потрібно 0,5 л такої суміші, поливати - під корінь.
Порада: щоб залучити бджіл та інших запилюючих комах до помідорів, посадіть поруч рослини-медоноси. Або ж застосуйте іншу хитрість: обприскайте квіточки цукровим сиропом - 1 ст. л. цукру на 1 л води.
І ще один важливий момент: регулярно збирайте плоди в міру їх дозрівання - щоб вони не витрачали сили на зрілі, а робили нові зав'язі. Іноді зривають не тільки стиглі, але і бурі томати - вони прекрасно дозрівають на підвіконні або балконі.