
Якщо ви ще не дуже досвідчений городник, то ми розкриємо вам секрети вирощування "кабанчиків" - допоможемо розібратися, чим підгодувати гарбуз для росту плодів в серпні, щоб рослина була дуже велика і солодка.
Що робити з гарбузом в серпні місяці - загальні поради
Підживлення - це не єдине, що потрібно зробити наприкінці літа, щоб отримати чудовий урожай. Необхідно ще правильно підрізати стебла гарбуза і дотримуватися важливого правила щодо поливу.
З чого варто почати - потрібно зайти в гарбузник і подивитися, як розвиваються плоди. Зазвичай гарбуз дозріває до перших заморозків (можуть бути навіть на початку вересня), тому від дрібних плодів необхідно позбутися - вони все одно не встигнуть стати стиглими.
Крім того, обріжте зайві стебла - в такий час гарбузнику вже не потрібно давати розростатися. Обрізка допоможе забезпечити кращим живленням ті плоди, які вже сформувалися.
Чим підгодувати гарбуз, щоб він був солодким і довго зберігався
Після того, як ви видалите зайві плоди і обріжете гарбуз, його варто обробити. Процедура потрібна для того, щоб рослини не захворіли після "хірургічного" втручання. Зверніть увагу, що плоди з хворого гарбузника гірше зберігаються.
Для обробки можна використовувати біопрепарати, основу яких складають ґрунтові бактерії роду Pseudomonas, і в яких також є, зокрема, клітини водорості Chlorella, вітаміни, амінокислоти й гормони росту для рослин. Такі препарати називають поліпшувачами ґрунту.
Якщо ви помітили десь пожовклу зав'язь, значить - рослині не вистачає поживних речовин. У такому разі гарбузнику потрібно допомогти.
Ось чим підгодувати гарбуз в серпні - візьміть кальцієву селітру і зробіть розчин (інструкцію потрібно подивитися на упаковці добрива). Саме ця речовина допоможе рослині стати більш стійкою до хвороб, завдяки їй плоди стануть більшими, і ви зможете похвалитися сусідам і близьким вирощеними "кабанчиками".
Як поливати гарбуз в серпні - прості правила
Щоб не зіпсувати урожай гарбуза тоді, коли вже майже прийшов час його збирати, необхідно запам'ятати кілька простих правил.
Ось, що потрібно знати про полив гарбуза:
- коли гарбуз починає розростатися, його важливо рясно поливати два рази в тиждень (в спеку - частіше), оскільки у нього потужна коренева система, і для розвитку стебел і плодів необхідно багато води;
- на початку серпня рослини починають поливати рідше, а потім - в кінці місяця (приблизно за місяць до збору гарбузів), його взагалі не потрібно "поїти".
Полив гарбуза в кінці серпня - фатальна помилка, яка може нашкодити врожаю.
УНІАН раніше пояснив, коли прибирати гарбуз з городу і як прискорити його дозрівання.