
Виростити й зберегти врожай, отримати товарну продукцію, дочекатися цвітіння улюблених рослин вдається не завжди. У боротьбі з шкідливими комахами та хвороботворними бактеріями на допомогу прийде механізм, який розпорошує засоби захисту - акумуляторний обприскувач, обприскувач ручний або з помпою.
- Вибираємо обприскувач для рослин
- Як користуватися обприскувачем з помпою - прості поради
- Чому не качає обприскувач - можливі причини
Раніше УНІАН писав, як позбавити сад від такого захворювання, як парша - чим обробляти яблуні та інші дерева.
Вибираємо обприскувач для рослин
Такий спеціальний розпилювач стане вашим надійним помічником при вирощуванні овочевих і плодово-ягідних культур, декоративних і кімнатних рослин. У продажу можна знайти просто величезну кількість всіляких обприскувачів, які відрізняються й ціною, й розміром, й принципом дії.
Розберемося, які бувають розпилювачі для рослин:
- Акумуляторний - є найдорожчим, але й найзручнішим у використанні. Об'єм таких розпилювачів може становити від 1 до 30 літрів, що дозволяє вибрати потрібну модель як для кімнатних рослин, так і для ділянки в 50 соток.
- Ручний - нагнітання тиску здійснюється вручну за допомогою помпи, розташованої в ручці ємності. Ручні пирскавки об'ємом до 2 л - варіант найдешевший і самий простий, підходить для обробки невеликої кількості рослин.
- Помповий - це обприскувач ємністю, зазвичай, від 2-3 до 10-12 л, підходить для великих площ. Переноситься на ремені на плечі.
Ще обприскувачі бувають ранцевого типу, коли бак розміщується за спиною на ременях, що робить їх більш зручними та безпечними у використанні.
Як користуватися обприскувачем з помпою - прості поради
Розведену для обприскування рідину потрібно процідити через ситечко, щоб всередину розпилювача не потрапили великі частинки - як сторонні, так і нерозчинені грудочки засобу. Далі потрібно щільно закрутити бак кришкою і качати помпу, поки повітря не заповнить ємність до краю. Коли, натискаючи помпу, ви відчуєте певний опір - час зупинитися.
Обприскування можна здійснювати різними варіантами струменя залежно від положення регулятора на форсунці. Для старту розпилення натискаємо важіль на шлангу, для зупинки - відпускаємо. Після використання розпилювач обов'язково потрібно повністю очистити від залишків робочого розчину, прогнавши по всій системі чисту воду.
Чому не качає обприскувач - можливі причини
Обприскувач може не працювати так, як треба, з кількох причин, наприклад:
- забилася форсунка або інші частини системи;
- випала або трохи від'єдналася від кріплення гнучка трубка, якою надходить робочий розчин;
- нещільно закрита кришка пропускає повітря і в розпилювачі недостатньо тиску.
Якщо ваш помповий обприскувач не працює так, як треба, перевірте надійність всіх кріплень і з'єднань.
Також рекомендуємо очистити форсунку та інші частини системи.