этот материал доступен на русском

Рада розблокувала можливість підписання закону про імпічмент

11:33, 18 вересня 2019
Політика
514 0
Парламент відмовився скасувати результати голосування за президентський законопроект про імпічмент / фото УНІАН

Верховна Рада відхилила проект постанови про скасування рішення ВР про прийняття в цілому як закону України проекту закону про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент) (№1012-П).

Як передає кореспондент УНІАН, за проект постанови 13-ти депутатів від "Європейської солідарності" проголосував 101 депутат із 402, зареєстрованих у сесійній залі. При цьому, "за" проголосували троє депутатів "Слуги народу".

У пояснювальній записці до проекту постанови, зокрема, зазначається, що під час розгляду законопроекту про імпічмент у сесійній залі народними депутатами України - представниками різних депутатських фракцій (групи) та позафракційними народними депутатами України висловлювалися зауваження щодо змісту законопроекту.

"Однак, на голосування було винесено питання про визнання проекту закону про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент) (№1012) таким, що не потребує доопрацювання, підтримане членами депутатської фракції політичної партії "Слуга народу", а також проголосовано прийняття законопроекту в цілому, також підтримане виключно членами депутатської фракції політичної партії "Слуга народу", - йдеться в пояснювальній записці.

Так, зазначається в ній, "всупереч вимогам Регламенту Верховної Ради України та зауваженням народних депутатів України законопроект за реєстр. №1012 був прийнятий одразу в цілому, що, серед іншого, позбавило можливості народних депутатів України об’єктивно розглянути відповідне питання та прийняти рішення, яке б відповідало запиту суспільства на відкритість влади, інтересам держави та українського народу".

Як відомо, після відхилення проекту постанови про скасування рішення ВР щодо ухвалення закону, голова парламенту може підписати цей закон і передати його на підпис президенту.

Читайте такожАрахамія не вбачає порушень регламенту ВР під час голосування за закон про імпічмент

Як повідомляв УНІАН, 10 вересня Верховна Рада 245-ма голосами ухвалила в цілому як закон законопроект «Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)» (№ 1012).

Перед цим парламент ухвалив у першому читанні законопроект про імпічмент, і коли надійшла пропозиція про ухвалення його одразу в другому читанні, ряд депутатів заявили, що в них є зауваження. Відповідно до ст. 102 Регламенту ВР, за рішенням Верховної Ради допускається остаточне прийняття законопроекту одразу після першого читання, але якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, і якщо не надійшли зауваження до його змісту від народних депутатів, інших суб’єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів апарату ВР.

Так, відбулось голосування за те, що законопроект не потребує доопрацювання, яке підтримали представники фракції «Слуга народу», але ряд народних депутатів заявили про свої зауваження до законопроекту.

Крім того, у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради висловлено низку зауважень до законопроекту.

Після ухвалення закону в цілому у сесійній залі зчинився галас. Проти його ухвалення з порушенням регламенту протестували всі фракції, крім «Слуги народу».

У фракціях «Голос» та «Європейська солідарність» заявили, що закон було ухвалено з грубими порушеннями Регламенту ВР.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter