Ухвала суду про припинення позачергових виборів до Верховної Ради України на сьогодні діє, відповідний Указ Президента України припинений. Про це повідомила учора заступник глави Секретаріату Президента України Марина СТАВНІЙЧУК в ефірі "5-го каналу".

"Сьогодні, як відомо, діє ухвала, і указ припинений за рішенням суду. Інше питання, що у нас є цілий ряд претензій до цієї процесуальної ухвали і взагалі до відкриття провадження у цій справі, оскільки чітко йде мова в позовній заяві до Окружного адміністративного суду Києва власне про порушення Конституції України. Але на сьогодні маємо таку правову ситуацію...", - цитують М.СТАВНІЙЧУК «Подробиці».

Як повідомляв УНІАН, 10 жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом БЮТ припинив дію указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання і призначення позачергових виборів». Суд також заборонив Центральній виборчій комісії проводити які-небудь засідання, пов`язані з організацією позачергових виборів у ВР.

11 жовтня М.СТАВНІЙЧУК відзначала, що Указ Президента про призначення позачергових парламентських виборів діє повною мірою, оскільки його можна оскаржити лише в Конституційному Суді. «Конституційний Суд не ухвалював рішення щодо того, що Указ глави держави не відповідає Основному Закону. Таким чином, Указ Президента про призначення позачергових виборів діє повною мірою і всі суб`єкти, які зобов`язані організовувати виборчий процес, повинні діяти в цьому випадку правомірно. А ті суб`єкти, які мають дійсні права на оскарження в суді, не повинні ними зловживати», - відзначила М.СТАВНІЙЧУК.

У свою чергу Секретаріат Президента оскаржив рішення Окружного адміністративного суду Києва в Апеляційному адміністративному суді столиці.

Розгляд апеляції на ухвалу про припинення указу Президента про оголошення дострокових виборів повинен відбутися у п`ятницю, 17 жовтня 2008 року.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram