Зеленський підкреслив, що Білорусь повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів / president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський закликав Білорусь дотримуватися демократичних стандартів та відмовитися від вуличного насильства.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Зеленського у Facebook.

"Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто...", - зауважив Зеленський.

За його словами, не всі в Білорусі згодні з оголошеними попередніми результатами виборів.

"Безумовно, ми закликаємо наших сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства. Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу. Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії", - зауважив президент.

Читайте такожМасові протести, барикади й кров у центрі Мінська: як Білорусь відреагувала на перші результати виборів

За словами Зеленського, лише взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії.

В іншому випадку, на його думку, "ескалація насильства наростатиме, що загрожує надзвичайно гіркими наслідками", тому у такому діалозі мають бути зацікавлені обидві сторони – і уряд, і суспільство, що протестує.

Зеленський підкреслив, що Білорусь у своїх діях повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів та забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі.

"Тільки так можна зберегти надію на вихід з кризи", - вважає він.

"Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі", - резюмував президент.

Читайте такожЛукашенко набирає 80,23% - ЦВК Білорусі

Як повідомляв УНІАН, 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. Дострокове голосування почалося ще 4 серпня, а завершилося о 20:00 в неділю.

Згідно з результатами національного екзит-полу, діючий президент Білорусі Олександр Лукашенко набирає на виборах 79,7% голосів.

Після публікації даних екзит-полу тисячі жителів країни вийшли на стихійні акції протесту, відбулися сутички з силовиками.

У Мінську силовики стріляли у протестуючих гумовими кулями. З'явилася інформація про перші жертви.

Лідери європейських країн засудили силовий розгін мітингувальників в Білорусі.

Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальні справи за фактами масових заворушень в Мінську і насильства стосовно співробітників міліції.

За даними правозахисного центру "Весна", у день президентських виборів в Білорусі, за попередньою інформацією, були затримані 170 осіб.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram