этот материал доступен на русском

Україна не братиме участі в Євробаченні-2019

18:25, 27 лютого 2019
Суспільство
5157 0
Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі / фото СТБ

Про це йдеться у повідомленні регулятора. Зазначається, що переможцем Національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV. Однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.

"Альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору. Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору", - йдеться у повідомленні.

Читайте також"Договір був складений нашвидкуруч": Maruv вперше розповіла деталі переговорів c НСТУ

Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019.

В телерадіокомпанії додали, що Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними.

"Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття. У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019", - йдеться у повідомленні.

Суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter