Російсько-українська війна може затягнутися / Колаж УНІАН, фото УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Росія повністю переводить свою економіку на військові рейки. Це підтверджує наміри Кремля вести війну на виснаження.

"За різними оцінками, Росія може вести бойові дії високої інтенсивності в межах двох років. Це за умови, якщо вони матимуть запас озброєння близький до поточного. Втім, це стосується різних категорій озброєння. Оскільки, зараз в Росії значно знизилась кількість танків, їм потрібно нарощувати темпи виробництва боєприпасів, але виготовлення ракет збільшилось", - зазначив в ефірі "Еспресо" аналітик Defense Express Сергій Згурець.

За його словами, можливості російського ВПК та економіки суттєво впливатимуть на хід бойових дій.

Відео дня

"Росія повністю переводить економіку на військові рейки. Відповідно це призведе до того, що це збільшить темпи виготовлення озброєння у РФ. Саме тому зараз ми маємо перегони озброєнь РФ, США, європейських країн та України. Від темпів виготовлення зброї в наших партнерів та Україні безпосередньо буде залежати хід бойових дій. Дуже сподіваюсь, що це розуміють наші союзники. Зокрема, в питання виготовленні боєприпасів. Ми увійшли в формат війни на виснаження, де потужності ВПК та економіки відіграватимуть ключову роль на полі бою", - пояснив експерт.

Підготовка до тривалої війни

Цього місяця Путін змінив кадри у Міноборони РФ: місце міністра оборони зайняв Андрій Бєлоусов, а Шойгу отримав посаду секретаря Ради безпеки, з якої звільнено Миколу Патрушева.

Всі кадрові переміщення в Росії свідчать про підготовку РФ до довготривалої війни, й про жодні мирні перемовини не йдеться, вважає Ігор Чаленко, голова Центру аналізу та стратегій. 

Як вважають експерти, ці перестановки на високому рівні після президентських виборів свідчать про те, що Путін робить значні кроки в напрямку мобілізації економіки та оборонно-промислової бази РФ.

Крім того, як писав WP, РФ наростила виробництво для поповнення запасів стандартної зброї та боєприпасів, і цього вистачить, щоб воювати проти України ще, принаймні, протягом наступних двох років.

Вас також можуть зацікавити новини: