Ілюстрація / REUTERS

Науковці Саутгемптонського університету виявили, що через зростання температури океану, яка загрожує існуванню коралових рифів, ті почали самостійно захищати себе від руйнівного впливу сонячного світла, аби вижити.

Про це повідомляє Sky News.

Дуже спрощено можна уявити, що коралові рифи — це симбіоз двох живих організмів: коралових поліпів та водоростей. Останні поглинають більшість світла, захищаючи коралові поліпи від його руйнівного впливу.

Читайте такожГлобальне потепління: в океанах зростає шумове забруднення через раків-лускунчиків (відео)

Коли температура води сягає 30-31 градуса за Цельсієм, водорості «вростають» у тіло коралового поліпа, через що він втрачає свій природний захист і, як правило, гине. Цей процес також називають знебарвленням коралів (бо скелети поліпів безколірні).

Дослідники з’ясували, що життєздатні корали, які, втім, почали втрачати водорості, можуть «випромінювати» яскраве світло, створюючи оптичну ілюзію. Вона приваблює водорості й дозволяє підтримувати життєдіяльність коралових рифів.

Коралові рифи відіграють важливу роль у морських екосистемах: вони захищають узбережжя від тропічних штормів, є домом для багатьох морських організмів, а також беруть участь у відновленні балансу хімічного складу морської води.

У березні вчені повідомили, що корали у Великому бар’єрному рифі (найбільшій системі коралових рифів, розташованій поблизу Австралії) втретє за останні п’ять років зазнали масового відбілювання через глобальне потепління.

Як повідомляє УНІАН, під час місячної океанічної експедиції команда вчених з Університету Західної Австралії (UWA) дослідила ніколи раніше не бачені ділянки підводного каньйону Бремера біля берегів Австралії та виявила глибоководні коралові "сади", дослідження яких допоможе вивчати глобальні зміни клімату.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram