Дослідники прогнозують, що знебарвлення коралів буде відбуватися ще частіше / фото ua.depositphotos.com

Частота масового знебарвлення коралів на рифах Балі наразі є катастрофічною. Про це заявив індонезійський природоохоронець Ньоман Сугіарто, який вже 16 років працює для того, аби зберегти коралові рифи на острові, передає Reuters

Зазначається, що 90% коралів, які Сугіарто вирощував на рифах біля свого села в Бондалемі, що на північному узбережжі Балі, втратили свій колір у грудні минулого року. 

Відео дня

"Все було білим. Ми були шоковані, і, звичайно, це також негативно вплинуло на корали, які ми посадили. Це не лише природні корали", - зазначив він в інтерв'ю для видання.

Коли Сугіарто розпочав розроблювати проєкти зі збереження коралів у 2008 році, йому казали, що корали можуть зберігати живі водорості, які надають їм колір, від 10 до 20 років. Проте, еколог наголосив, що коралові рифи біля Бондалема знебарвилися менш ніж за 10 років. Він звинуватив у цьому підвищення температури моря, яке було спричинене зміною клімату. 

Відомо, що знебарвлення коралів відбувається тоді, коли корали виганяють барвисті водорості, що живуть у їхніх тканинах. Без водоростей корали стають блідими та вразливими до голоду, хвороб або смерті.

Водночас ще у квітні Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США повідомило, що понад 54% рифів у світовому океані переживають тепловий стрес, який може призвести до знебарвлення.

У Міністерстві туризму Індонезії заявили, що площа коралових рифів в Індонезії становить близько 5,1 млн гектарів, а саме 18% від загальної кількості світових рифів. 

"Знебарвлення коралів на Балі наприкінці 2023 року в основному було спричинене підвищенням температури моря, викликаним явищем Ель-Ніньо, яке вразило Індонезію", - пояснив радник з питань збереження морської флори та фауни в Центрі коралового трикутника Мартен Веллі.

Попри те, що індонезійські корали є стійкішими та мають тенденцію швидше відновлюватися, Веллі вважає, що цього буде недостатньо, аби протистояти підвищенню температури океану. 

"Прогнозується, що знебарвлення коралів відбуватиметься частіше, через один-два роки за нинішньої температури", - підкреслив він.

Своєю чергою Сугіарто наголосив, що буде й надалі продовжувати свою кампанію зі збереження коралів. Також він шукає кошти для створення сільської громади для моніторингу незаконного вилову риби.

"Ми відчуваємо, що на нас лежить обов'язок захищати стійкість підводного життя, особливо коралів", - додав природоохоронець. 

Порятунок коралових рифів - останні новини

Як писав УНІАН, у Таїланді водні мешканці страждали через те, що у травні температура на поверхні моря досягла рекордного рівня через регіональну спеку. Внаслідок чого вчені б'ють на сполох. 

"Я не знайшла жодного здорового корала. Майже всі види знебарвилися, залишилося дуже мало таких, що не постраждали", - повідомила морський біолог Лаліта Путчім з Департаменту морських і прибережних ресурсів (DMCR) після завершення занурення на узбережжі затоки.

Також дослідження показало, що кораловим рифам може загрожувати "масове вимирання" через зміну температури. 

"Коралові рифи, найбільш вразливі з усіх екосистем, почали знебарвлюватися і гинути від високих температур, починаючи з 1980-х років", - пояснив провідний автор статті та директор Глобального альянсу коралових рифів Томас Ґоро.

Вас також можуть зацікавити новини: