этот материал доступен на русском

Ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» оновила історичний мінімум

15:11, 02 грудня 2019
Енергетика
489 0
Ілюстрація REUTERS

Ціна електричної енергії на ринку «на добу вперед» на 1 грудня оновила історичний мінімум, до 860,42 грн за МВт-год, про це свідчать дані держпідприємства "Оператор ринку".

Читайте такожКабмін пропонує підняти тариф на світло для тих, хто споживає понад 500 кВт рік

Таким чином, на ринку "на добу вперед" у торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" ціна на електроенергію досягла нового мінімуму і становила 860,42 грн за МВт-год, для періоду поставки 1 грудня. На період поставки 3 грудня ціна зросла на 18%, до рівня 1019,39 грн за МВт-год.

Водночас, середньозважена ціна електричної енергії у торговельній зоні "Бурштинський острів", що виробляє електроенергію для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, становила 1665 грн за МВт-год для періоду поставки 1 грудня. На період поставки 3 грудня ціна зросла на 4%, до рівня 1730,48 грн за МВт-год.

Як повідомляв УНІАН, для періоду поставки 29 листопада ціна на електроенергію на ринку "на добу вперед" у торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" досягла нового мінімуму і становила 898,4 грн за МВт-год.

Раніше голова Комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявляв, що електроенергія в Бурштинському енергоострові, в результаті зловживання монопольним становищем «ДТЕК Західенерго» дорожча на 22%, ніж в ОЕС України.

Довідка УНІАН. Бурштинський енергоострів - виділена частина Об'єднаної енергетичної системи України, утворений Бурштинською ТЕС, Калуською ТЕЦ і Теребля-Рікською ГЕС і прилеглими електричними мережами.

Ринок «на добу вперед» - це ринок купівлі-продажу обсягів електроенергії з періодом покриття – наступні добу, на якому всі угоди узгоджуються з оператором системи передачі. Ці операції проводяться за день до періоду покриття.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter