В Україні почали діяти знижені ціни на газ та його транспортування / фото УНІАН

Відсьогодні, 1 лютого, в Україні почали діяти знижені тарифи на газ та послугу з його розподілу.

Читайте такожШмигаль запевнив, що штрафувати за несвоєчасно сплачені газ та тепло за січень не будутьПро це йдеться у відеоматеріалі ТСН.ua.

"Віднині максимальна вартість доставки одного кубометра - 1,79 гривні", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таку ціну встановила Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики й комунальних послуг для 13 облгазів.

"Цей тариф починає діяти вже відсьогодні та буде до завершення карантину або до кінця опалювального сезону", - підкреслили у передачі.

Здешевлення торкнулося й самого газу - раніше уряд опустив вартість палива й тепер гранична ціна за 1 кубометр становить 6,99 гривні.

Це означає зниження у платіжках людей на понад 30%.

Детальніше про це можна дізнатися з наступного відеоматеріалу:

Що цьому передувало

25 січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав вісім кроків, які уряд зробив для того, щоб урегулювати тарифи на комунальні послуги в Україні. За словами прем'єра, уряд вжив заходів щодо обмеження цін і наразі є вісім кроків уряду щодо тарифів: 

  • максимально гранична ціна на газ від 1 лютого до кінця опалювального сезону буде не вищою, ніж 6,99 гривні за кубометр;
  • тарифи на тепло й гарячу воду змінюватися не будуть до кінця опалювального сезону; 
  • ухвалено рішення про обмеження НКРЕКП тарифу на розподіл газу на рівні на 1,79 гривні;
  • уряд спільно з парламентським комітетом ініціює ухвалення законопроєкту про можливість передання газорозподільних мереж органам місцевого самоврядування — це забезпечить справедливе формування ціни на розподіл газу;
  • штрафи чи пеня за невчасно сплачені газ та теплопостачання за січень застосовуватися не будуть; 
  • очікуються результати розслідування Антимонопольного комітету щодо встановлення прозорих і чесних правил на ринку газу;
  • Кабмін ухвалить рішення щодо компенсації домогосподарствам, у яких встановлено електроопалення повною мірою;
  • основним продуктом газорозподільчих компаній стане річний продукт за замовчуванням, тобто ціна на газ встановлюватиметься один раз на рік, як це відбувається у більшості країн Європи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram