Мінекономіки прогнозує падіння ВВП України / фото УНІАН

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства прогнозує, що валовий внутрішній продукт України в 2020 році скоротиться на 4,2%.

Читайте такожЕфект від нинішньої коронакризи відчуватиметься у світі до 2025 року – МВФ

Про це сказано в оновленому консенсус-прогнозі "Україна в 2020-2021 роках: наслідки пандемії», передає прес-служба міністерства.

«Згідно з прогнозами експертів, Україна демонструватиме досить глибоке падіння в 2020 році - на 4,2%. У 2020 році прискоряться інфляційні процеси до 7% проти 4,1% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) в 2019 році. Однак уже в 2021 році матиме місце економічне зростання на рівні 2,4%. Інфляція сповільниться до 5,9% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року)», - сказано в повідомленні

Найбільша загроза для економічного відновлення в Україні, на думку експертів, полягає в тривалості і посиленні внутрішніх карантинних заходів.

«Що стосується заходів економічної політики, які доцільно впроваджувати для підтримки бізнесу під час дії карантинних заходів, найбільшу оцінку експерти дали збільшення дефіциту бюджету щонайменше до 6% для формування достатніх фіскальних стимулів. А щодо заходів, які необхідно впровадити для підтримки населення - це надання державної фінансової допомоги найбільш вразливим верствам населення для зниження соціальної напруженості і стимулювання попиту», - сказано в повідомленні.

Також більшість експертів вважають, що поведінка людей і структура попиту після завершення пандемії зміниться, але несуттєво. Разом з тим, прискоряться процеси діджиталізаціі, роботизації і використання модальності «віддаленого робочого місця».

За оцінкою експертів, значущими ризиками для української економіки є дефіцит зовнішнього фінансування і звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталів (зовнішні ризики), а також внутрішні ризики - значне зростання дефіциту державного бюджету, касові розриви в Пенсійному фонді, інших фондах державного соціального страхування.

Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів прогнозував, що за підсумками 2020 року падіння української економіки становитиме 4,8%, а безробіття зросте до 9,4%.