этот материал доступен на русском

Президента ізолювали від ситуації із законопроектом 1210 - Біленький

12:58, 11 жовтня 2019
Різне
3785 0
Ілюстрація / REUTERS

Численні звернення промислових об'єднань і профспілок до президента про неприпустимість ухвалення законопроекту 1210, який може призвести до знищення металургійної галузі, до Зеленського не доходили. Вони губилися десь в Офісі президента.

Такий висновок зробив голова Федерації металургів України Сергій Біленький, коментуючи на прохання OBOZREVATEL відповідь президента щодо ризиків прийняття цього законопроекту під час прес-марафону 10 жовтня.

Біленького здивував той факт, що Зеленський нічого не знав про законопроект 1210 – попри численні звернення від металургів щодо наслідків, до яких може призвести заплановане у ньому різке збільшення рентної плати.

"І наша федерація, і наші колеги з асоціації "Укрметалургпром", і наші колеги з профспілки металургів-гірників України, і трудові колективи безпосередньо гірничо-збагачувальних комбінатів – всі, наскільки мені відомо, зверталися з цього приводу особисто до президента, до прем'єр-міністра, голови профільного комітету Гетманцева, ще до низки міністрів, зокрема, міністра економіки. На жаль, наскільки я розумію, до президента ця інформація не доходила. Напевно, десь фільтрувалась в Офісі президента. І, на жаль, для нього ця інформація виявилася новою. Хоча звернень було дуже багато", - підкреслив Біленький.

Лише за останній місяць, за його словами, тільки на ім'я президента представники металургійної галузі спрямували понад 10 офіційних звернень.

"З одного боку, очевидно, президент об'єктивно не встигає читати всі звернення. Але про такі важливі теми його повинні були б, напевно, проінформувати. Тим більше, що мова йде про підприємства, які в основному розташовані в його рідному місті – у Кривому Розі. На жаль, цього не сталося. Тому, можливо, пан Зеленський тепер зробить якісь висновки щодо своїх підлеглих з Офісу президента щодо цієї ситуації. І надалі його будуть інформувати краще", - зазначив Біленький.

Разом з тим, голова Федерації металургів України вважає позитивним той факт, що інформація про резонансний законопроект дійшла до Зеленського хоча б під час прес-марафону.

"Тепер президент в курсі. І якщо Верховна Рада все ж таки прийме цей законопроект – він потім ще має бути підписаний президентом. Є надія, що якщо не розбереться Верховна Рада – президент розбереться. І ми все ж не отримаємо закон, який дасть старт знищенню нашої галузі", - висловив надію Біленький.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter