этот материал доступен на русском

Податкові новації в Україні дадуть притік робочої сили сусіднім країнам – соціологи

11:17, 05 листопада 2019
Різне
2791 0
Ілюстрація REUTERS

Про зарубіжний досвід у створенні робочих місць і підтримку внутрішнього виробництва задля цього, заговорили українські соціологи, передає 5 канал.

Доводять: гучні гасла влади про прихід іноземних інвесторів, які вкладуть 50-т доларів мільярдів інвестицій, нічим не підтверджені. Нові законодавчі ініціативи зареєстровані у парламенті навпаки матимуть зворотній ефект.

Якщо ми хочемо економічного росту, то повинно бути збільшення повноважень для підприємців. І лише потім залучаються зарубіжні інвестиції. Найяскравіший приклад - Південна Корея, де 60% – це внутрішні інвестиції, де люди вкладають свої власні кошти і. лише 30% це зовнішні інвестори. Так має бути і в Україні, по іншому не буває, – зазначила Ольга Пищуліна, провідний експерт соціальних програм центру Разумкова.

Соціологи застерігають, що законодавчі ініціативи вже мають зворотній ефект. Факт згортання виробництва міжнародних інвесторів зафіксовано на Сході та півночі України. У разі продовження таких тенденцій – "не за горами" й закриття низки інших виробництв і чергова міграційна хвиля.

Вони працюють на розвиток економіки Росії, Польщі, Чехії і Німеччини. Ці країни наразі роблять усе, аби залучити іноземну робочу силу. Коли мова йде про європейський досвід, то жодна держава, яка піднімала свою економіку, не робила ставку лише на внутрішні трудові ресурси , – резюмувала Пищуліна.

Нагадаємо, наразі у Парламенті ще перебувають два спірні законопроекти, що можуть суттєво збільшити податкове навантаження на великий бізнес. Йдеться, зокрема, про проекти 1209-ть та 1210-ть. Бізнесове середовище неодноразово виступало проти таких новацій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter