Що прати при 90 градусах не можна категорично / ua.depositphotos.com

Щоб речі служили довго, їх важливо правильно прати. Прийнято думати, що прання при високій температурі допомагає вивести складні плями - на жаль, дуже часто цей прийом не працює. Давайте розберемося, чи можна прати рушники за 90 градусів і постільну білизну, чи краще для них вибрати інший режим.

Які речі можна прати за 90 градусів

Режим прання потрібно вибирати грамотно: якщо весь час прати речі на 90°C, то незабаром вони втратять колір і сядуть, оскільки дуже гаряча вода буде згубною для них. Щоправда, тут є винятки - для різних тканин існують температурні стандарти.

Наприклад, бавовняні або лляні вироби здатні витримувати прання за високих температур. Тому якщо ви сумніваєтеся, чи можна прати бавовну за 90 градусів - можна, якщо це не забороняє виробник на ярлику виробу.

Відео дня

Чи можна прати постільну білизну за 90 градусів? Якщо вона з бавовни або льону, це ж стосується і рушників. Бажано, щоб вироби були некольоровими - колір, як уже говорили вище, від температури "піде".

Отже, прання при 90°C можливе для:

  • некольорової постільної білизни з бавовни та льону (якщо зворотне не вказано на ярлику);
  • бавовняних і лляних рушників для ванни і кухні (некольорових);
  • робочого одягу, який сильно забруднений.

Але, якщо говорити, наприклад, про джинсовий одяг, який часто зроблений з бавовни, але з додаванням синтетики, то температура прання 90°C для нього буде згубною. Потрібно пам'ятати, що якщо є плями, то краще все-таки вивести їх за допомогою засобу для виведення плям або народних засобів, замочити річ, а потім випрати на оптимальній температурі.

Що прати при 90 градусах не можна

Прання при 90°C протипоказане:

  • синтетичним тканинам;
  • делікатним (шовку, мереживам, тюлі, наприклад);
  • вовні;
  • джинсовим тканинам (говорили вище).

Навіть разове прання за такої високої температури згубне для таких виробів. Синтетика, наприклад, не витримає температури вище 60°С, вовна - вище 40°С, делікатні тканини і зовсім слід прати при 30°С.

Іноді господинь також цікавить, чи можна прати шкарпетки за 90 градусів - багато хто вважає, що що вищою буде температура, то легше вони відіпратимуться, а гаряча вода вб'є всі бактерії. На жаль, високотемпературний режим рятує не завжди.

Часто шкарпетки мають у своєму складі синтетичні волокна, які, як уже говорили, погано переносять високу температуру - можна на виході замість шкарпеток отримати щось безформне. Теплі ж шкарпетки - наприклад, з вовни, дадуть усадку і стануть на кілька розмірів меншими.

Що стосується бактерій, то багато з них стійкі до високих температур, водночас за температури понад 40 градусів у волокна тканини ще сильніше забиваються органічні забруднювачі.

Оптимальним варіантом вважається прання шкарпеток за температури 30-40°С, для вовни, кашеміру та інших схожих матеріалів - не вище 30°С, а деякі можна прати тільки руками. Сумніваєтеся - читайте етикетку.

Не забувайте також про те, що постійне прання при високій температурі може нашкодити також і пральній машинці - у ній швидше утворюється накип.

Раніше ми також розповідали, які речі не можна прати за 60 градусів - які тканини не переживуть таку температуру.

Вас також можуть зацікавити новини: