Місячний посівний календар на лютий 2024 року / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Лютий - дуже важливий для дачників місяць, коли час готуватися до майбутнього сільськогосподарського сезону. Роботи наприкінці зими поки що небагато, але вся вона дуже важлива - від правильної підготовки залежить майбутній урожай.

Фази Місяця безпосередньо впливають на родючість і життєдіяльність рослин. Під час зростаючого місяця рекомендується садити і пересаджувати рослини, які плодоносять над землею, а в спадний - коренеплоди. В повний місяць і молодик рослини не чіпають - вони стають дуже вразливими. Місячний посівний календар допоможе точніше розпланувати роботу на городі і в саду в лютому 2024 року.

Що робити на городі в лютому

У лютому у дачників достатньо турбот. Починається активна підготовка до сільськогосподарського сезону.

Відео дня

У саду рекомендується оглянути дерева та залікувати морозобоїни. Хворі гілки обрізають, а зі здорових заготовляють живці. Стовбури варто побілити для захисту від сонячних опіків та шкідників, які незабаром прокинуться.

На підвіконні починають вирощувати розсаду ранніх культур. Оскільки світловий день ще короткий, розсаду підсвічують фітолампою. В ємностях вирощують зелень, моркву, цибулю та часник. Протягом усього лютого дачники купують, пророщують та знезаражують насіння. Ось що можна посадити в лютому на розсаду на підвіконні:

  • овочі: перець, огірки, капуста, помідори, баклажани, цибуля-порей, селера;
  • ягоди: полуниця і суниця;
  • квіти: маргаритки, хризантеми, лобелії, петунії, дельфініум, пеларгонії, ротики, чорнобривці.

На городі можна прополоти та замульчувати озимі культури, зайнятися снігозатриманням. У теплиці починається посів ранніх овочів.

Місячний посівний календар на лютий 2024 Україна / фото ua.depositphoto.com

Місячний посівний календар на лютий 2024 на кожен день

1-3 лютого: дуже врожайні дні, коли можна посіяти на розсаду баклажан, перці, томати, цибулю-порей. На підвіконні варто посадити салат, руколу, шпинат, моркву та редис. Хороші дні приготування власного субстрату. Квітникарам можна заготовити цибулини квітів. Не рекомендується використання отрутохімікатів та мінеральних добрив.

4-5 лютого: у саду можна побілити та обрізати дерева та чагарники, заготовити живці з плодових гілок, а також замульчувати молоді саджанці. На підвіконні проводиться посів усіх видів салату, пряних рослин, зелені, цибулі та часнику.

6-7 лютого: на підвіконні та в теплиці можна посіяти будь-яку однорічну зелень та розсаду цибулі-порею. Рекомендується зменшити поливи та утриматися від пересадок рослин, інакше вони не приживуться на новому місці.

8-10 лютого: дні молодика. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами.

10-11 лютого: посів розсади баклажану, томатів, перцю, капусти на підвіконні. Посів квітів, прополювання бур'янів і пікірування розсади в теплиці. Дозволено рясно поливати квіти, проте не варто ушкоджувати коріння та обрізати гілки рослин. Пересаджування краще відкласти.

12-13 лютого: не дуже врожайні дні. Сіяти можна розсаду гострого перцю та квасолі, а також посадити на підвіконні прянощі, зелень, цибулю та часник. Інші культури висаджувати не варто. Можна присвятити ці дні підживленню рослин, лікуванню ран, боротьбі зі шкідниками та хворобами.

14-15 лютого: дуже родючі дні. Дозволені посіви будь-яких рослин та висадження розсади всіх овочів та квітів. Особливо вдало приживуться горох, квасоля та сочевиці. У саду можна прищипувати та живцювати дерева.

Місячний посівний календар на лютий 2024 таблиця / фото УНІАН

16-18 лютого: дуже хороші дні для посіву бобових культур та посадки розсади квітів. У саду можна зайнятися лікуванням хвороб та морозобоїн на деревах. Хороший період, щоб купити і проростити насіння та цибулини для майбутніх посівів. Не можна рясно поливати рослини.

19-23 лютого: найврожайніші дні місяця. Можна садити та сіяти будь-які рослини. На підвіконні можна посадити розсаду будь-які квіти, овочі та полуницю. У теплиці з обігрівом проводять посів ранніх овочів. Можна зайнятися боротьбою з гризунами та комахами-шкідниками у саду, а також обрізати рослини - рани швидко загояться.

24-25 лютого: дні повного місяця. Посіви і посадки заборонені. Можна зайнятися снігозатриманням на ділянці.

26-27 лютого: ці дні не дуже врожайні. З культур можна посадити часник та цибулю, шпинат, петрушку, кріп, салати та щавель. Посіви інших рослин пройдуть невдало. Також можна пересаджувати, обрізати, удобрювати і лікувати будь-які рослини.

28-29 лютого: в останні дні зими можна посіяти на розсаду будь-які рослини, які плодоносять над землею. Хороші дні для посіву зелені та мікрозелені, салатів, прянощів. Можна зайнятися зимовими щепленнями в саду, обрізати зайві та хворі гілки, заготовити живці. Якщо температура вища за нуль, то можна починати посадку саджанців винограду та плодових дерев.

Вас також можуть зацікавити новини: